Валентина Георгиева получи номинация за "Гимнастичка на годината" в Европа

Валентина Георгиева получи номинация за "Гимнастичка на годината" в Европа

Европейската федерация по гимнастика номинира Валентина Георгиева за приза "Гимнастичка на годината"

Състезателката на Филип Янев  заслужи признанието, след като през 2024 година се класира на пето място на финала на прескок на Олимпийските игри в Париж, спечели сребърен медал на същия уред на Европейското първенство в Римини (Италия) и завоюва общо пет медала от Световни купи по спортна гимнастика и то след една година и осем месеца отсъствие от световния подиум заради травма.

Платформата за гласуване ще бъде отворена в петък (21 февруари) в 10.00 часа сутринта и ще бъде активна до 12.00 часа в в сряда (26 февруари). 

Красимир Дунев стана вицепрезидент на Балканската федерация по гимнастика

Президентът на Българската федерация по гимнастика Красимир Дунев беше избран за вицепрезидент на Балканската федерация по гимнастика.

Антоанета Костадинова и Мариета Канева приключиха Grand Prix София с победи

Международният турнир Grand Prix София по спортна стрелба с пневматично оръжие, който се проведе в зала „Арена 8888“, приключи с последните две дисциплини днес.

Олимпийски шампион спечели турнир по стрелба в София, Мирчева №1 при жените

Олимпийският шампион от Париж 2024 Дамир Микец от Сърбия спечели финала на пистолет при мъжете на международния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие “Гран При София“ 2026 в зала “Арена 8888”.

Дясната ръка на Лечева коментира делата за БОК

Генералният секретар на Българския олимпийски комитет (БОК) Данаил Димов застана пред медиите след поредното дело срещу решенията на Общото събрание на БОК на 19 март миналата година.

Организаторите разкриха маршрута на Тур дьо Франс 2027

Най-престижното колоездачно състезание Тур дьо Франс 2027 ще стартира в Единбург, след което ще премине през Карлайл, Кесуик, Ливърпул и Уелшпул през юли следващата година, преди да акостира в Кардиф и да се отправи към Франция.

Йоана Илиева вече е №2 в световната ранглиста на сабя

Йоана Илиева отново се изкачи до №2 в световната ранглиста на сабя жени на Международната федерация по фехтовка