Валентина Георгиева: Щастлива съм от представянето си в Париж

Валентина Георгиева: Щастлива съм от представянето си в Париж

Родната спортистка бе доволна от финиша

Валентина Георгиева се класира на пето място на финала на прескок при жените на турнира по спортна гимнастика на Игрите в Париж.

„Много съм щастлива, това е първо появяване на олимпийски игри, първи финал, класирах се на осма позиция, на финала съм на пета“, бяха първите думи на Валентина.  

„На 18 години, не знам какво друго да кажа. Успях да овладея напрежението, рамо до рамо със Симон Байлс е невероятно“, добави тя.

„Моите цели – тепърва ще мисля, много съм радостна, че съм здрава и гледам напред към следващите състезания“, каза още Георгиева.

Мицин иска финал на Европейското

Повече от 15 състезатели ще представят България на Eвропейското първенство по плувни спортове в Париж от 31 юли до 16 август.

Погачар вече е петкратен шампион на Обиколката на Франция (ВИДЕО)

Матьо ван дер Пул спечели последния етап, нидерландецът се нареди към легендите

Йоана Илиева в световния топ 10 на сабя

Българката завърши на девето място на Световното първенство по фехтовка

Йоана Илиева отпадна на 1/8-финал на Световното по фехтовка

Йоана Илиева достигна до осминафиналите на Световното първенство по фехтовка, което се провежда в Хонконг.

Ясни са победителите в плувния маратон Галата - Варна

Петра Захариева при дамите и Калоян Драгнев при мъжете триумфираха в 86-о издание на плувния маратон Галата – Варна.

Тадей Погачар спечели 19-ия етап на Тур дьо Франс

Словенецът вече докосва петата си титла от Обиколката на Франция