Весела Димитрова: Момичетата още миналата година ми обещаха да съм треньор №1

Весела Димитрова: Момичетата още миналата година ми обещаха да съм треньор №1

От 2018 г. очаквам да бъде по-добра от изминаващата, допълни наставничката

Треньор №1 на България Весела Димитрова разкри пред Novsport.com, че още миналата година, когато новият ансамбъл по художествена гимнастика бе определен, момичетата са й обещали да я направят най-добрия треньор у нас.
 
Постижението на наставничката е уникално, след като тя грабна приза още в първата година, в която тя дебютира начело на български отбор.
 
Novsport.com разбра, че всъщност надпреварата за треньор №1 е била доста оспорвана и лидерът непрекъснато се е сменявал, докато в последния момент Димитрова не е изскочила с едни гърди пред заемащия втората позиция наставник на Григор Димитров - Дани Валверду и футболният наставник Станимир Стоилов. 
 
„Много съм щастлива. Децата още миналата година ми обещаха, че ще съм №1 в България. Малко след церемонията пък ми обещаха и следващата година аз да стана треньор на годината”, разкри Димитрова.
 
„Доволна съм от свършената работа по съчетанията на ансамбъла за новия сезон. Мисля, че композициите ни се получиха много красиви, защото ги направихме с много любов и доста се постарахме.
 
От 2018 г. очаквам да бъде по-добра от изминаващата. Надявам се силно това да е възможно. Нека момичетата ми да са здрави и всичко ще се нареди”, пожела си треньорката на ансамбъла.
 
Тя издаде, че по празниците ще има кратък отпуск, за да прекара малко време с дъщеря си в Швейцария. 
 
„Ще успея да изкарам празниците с дъщеря ми в Швейцария. Не мисля, че е трудно да балансирам между семейството си там и работата ми в България. Чувствам се добре тук, работя с прекрасните ми гимнастички.
 
По принцип спортистите са едни много организирани хора, така че при мен всичко е планирано и не ми представлява трудност да съм и тук, и там”, обясни Весела Димитрова.
 
Това, от което най-много се страхува треньорката пък е да няма контузии в отбора. Иначе нищо друго не може да я изплаши, допълни тя.

 

Огромно признание за Невяна Владинова

Невяна Владинова бе избрана единодушно за Президент на Комисията на атлетите към Световната гимнастика и официално става част от Изпълнителния комитет на организацията - позиция с огромна отговорност и признание за авторитета, опита и доверието, което тя заслужено получава на международно ниво.

Шефът на Европейската стрелба е в Бургас за шампионата на континента

Президентът на Европейската конфедерация по стрелба Александър Ратнер е в Бургас за Европейското първенство.

Сиатъл Сийхоукс сломи Ню Инглънд Петриейтс на Супербоул!

Защитата изигра ключова роля в сблъсъка

Левски спечели турнир по художествена гимнастика в Япония

Състезателките на Левски спечелиха титлата в индивидуалната отборна надпревара на турнира по художествена гимнастика "Sanix Open" в Япония.

Скръбна вест! Напусна ни треньорът на хандбалните национали

Илиян Василев е първият български хандбалист, играл във френския елит

Още два медала за България от  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Отборът ни приключи състезанията до 16 и до 18 години с 5 отличия