Веселин Топалов награди новите шампиони на България по класически шахмат

Веселин Топалов награди новите шампиони на България по класически шахмат

Вижте подробности

След оспорвана борба гросмайстор Момчил Николов от ШК Балчик при мъжете и гросмайстор Адриана Николова от ШК Троян при жените спечелиха финалите на тазгодишните Държавни индивидуални първенства по класически шахмат.

86-ото национално първенство за мъже и 71-вият шампионат за жени се проведоха в клуб "Black & White", част от развлекателен комплекс "Palms Royale Sofia", а почетен гост на стилната церемония, с която се закриха турнирите, бе световният шампион гросмайстор Веселин Топалов. Той награди и шампионите в двете категории. 

При мъжете гросмайстор Николов, гросмайстор Ивайло Енчев от ШК Абритус Разград и ФИДЕ майстор Никола Кънов от ШК Елит завършиха деветкръговата надпревара с равен резултат от по 6,5 точки. По добрите допълнителни показатели на Момчил Николов му отредиха златния медал.

При дамите гросмайсторът за жени Адриана Николова и международен майстор Ива Виденова-Куляшевич от СКШ Локомотив-Пловдив приключиха с по 8,5 точки. Двете изиграха допълнителен тайбрек по ускорен шахмат, в който тримфира Николова. С бронзовия медал остана международен майстор за жени Елица Раева от ШК Пристис Русе.

И за двамата шампиони това е втора републиканска титла.

Наградният фонд на турнира, организиран от Българска федерация по шахмат 2022, бе 25 000 лева. Сред спонсорите бе и Palms Bet.

Олимпийска медалистка от Париж остана без треньор

Световната шампионка по художествена гимнастика от София 2022 - София Рафаели, остана без треньорка. 

Легендарен украински спортист пострада тежко на фронта

Игор Червински участва в логистична операция

Валентина Георгиева с нова титла

Европейската вицешампионка на прескок Валентина Георгиева от клуб Левски-Спартак спечели титлата в многобоя при жените на Държавното първенство по спортна гимнастика, което се провежда в тренировъчната зала на "Арена 8888".

Ясни са новите стандарти в щангите, Насар няма да има проблеми в новата категория

Вижте подробности

Сестри Стоеви станаха шампионки на двойки в Италия

Те победиха туркини на финалае

Рамазанов и Магамаев със сребърни медали в Турция

Двамата загубиха във финалите си на турнира по борба "Яшар Догу"

Спортът по телевизията днес

Вижте богатата неделна програма

Страхотно! Трети медал за Петър Мицин от ЕП по плуване

Българинът грабна среброто на 800 метра свободен стил

Сестри Стоеви са на полуфинал в Италия

Наложиха се над украинки