Веско Топалов остана седми в света

Веско Топалов остана седми в света

При жените Антоанета Стефанова бележи спад с още две позиции и започва месец май на фаталното 13-о място в световната ранглиста

Веселин Топалов запази своята седма позиция в световната ранглиста по шахмат, изданието на която за месец май бе публикувано от Международната федерация (ФИДЕ).

Българският гросмайстор започна годината като №6 и отстъпи с една позиция през март. Световният шампион Вишванатан Ананд, остава лидер и в новата класация, следван от норвежкия вундеркинд Магнус Карлсен.

Първият съперник на Топалов в предстоящия Мач на претендентите - Гата Камски, заема 18-о място, като в сравнение с март отстъпва с три позиции.

Топалов раздаде автографи на почитатели пред шатрата на Федерацията по шахмат на провеждащата се в столицата Спортна панорама 2011.

Бившият световен крал заминава идната седмица за Казан (Русия), където турнирът на претендентите стартира на 5 май и ще продължи до 26-и същия месец.

Победителят ще се бори за световната корона срещу Ананд през 2012 г. Освен Топалов и Камски, претенденти са още Левон Аронян, Владимир Крамник, Шахрияр Мамедяров, Александър Гришчук, Тимур Раджабов и Борис Гелфанд.

При жените Антоанета Стефанова бележи спад с още две позиции и започва месец май на фаталното 13-о място в световната ранглиста.

 

С две ремита и загуба приключи българското участие на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ

С две ремита и загуба приключи българското участие на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ в Самарканд. 

България със 7 медала от третия ден на СП по канадска борба в Албена

Българските представители спечелиха седем медала (3 златни и 4 сребърни) в третия състезателен ден на Световното първенство по канадска борба, което се провежда в Албена.

И НСА посрещна своите първокурсници

Красимир Петков подчерта колко важна е отговорността на всеки студент пред самия себе си

Весела Лечева гост на държавното първенство по ловна стрелба

Федерацията създава отлични условия за развитието на този атрактивен спорт

Зам.-министър Петър Младенов: Образованието е най-сигурната инвестиция в бъдещето на всяко дете

В рамките на събитието беше открита и новоизградена спортна площадка

Валентина Георгиева остана на крачка от медалите в Париж

Двукратната европейска сребърна медалистка Валентина Георгиева зае четвърто място на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във френската столица Париж

Първи медал за България от Световното по канадска борба в Албена

Стефан Стефанов донесе първия медал от Световното първенство по канадска борба, което започна в Албена.

Валентина Георгиева на финал на прескок на СК по спортна гимнастика

Двукратната европейска вицешампионка Валентина Георгиева се класира за финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във френската столица Париж.

Премиерът и спортният министър инспектираха зала по борба, направена за 40 дни

Правителството отпусна 2 млн. лв. за съоръжението, което ще се използва от клубовете по борба на ЦСКА