Виктория Томова с отличен старт в Прага

Виктория Томова с отличен старт в Прага

Тя надви Даря Снигур с 2:0 сета

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите WTA 250 в чешката столица Прага с награден фонд 251 750 долара.

Томова се справи с украинката Даря Снигур с 6:4, 6:2 за 78 минути.

27-годишната софиянка поведе с 4:0 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част тя взе четири поредни гейма, за да триумфира.

Така българката заработи 3 800 долара и 30 точки за световната ранглиста, в която заема 110-ото място.

За място на четвъртфиналите Томова ще се изправи срещу полякинята Магда Линете.

30-годишната Линете е 68-а в света в момента, но е достигала до 33-ото място. Тя има две титли в кариерата си на сингъл в Тура на Женската тенис асоциация (УТА).

Двете са се срещали веднъж досега, макар и преди десет години на турнир в Анкара (Турция), а полякинята печели с 6:2, 7:5.   

ММА звездата Дакота Дичева отново позира с българския флаг

Тя не е забравила корените си

Мицин иска финал на Европейското

Повече от 15 състезатели ще представят България на Eвропейското първенство по плувни спортове в Париж от 31 юли до 16 август.

Погачар вече е петкратен шампион на Обиколката на Франция (ВИДЕО)

Матьо ван дер Пул спечели последния етап, нидерландецът се нареди към легендите

Йоана Илиева в световния топ 10 на сабя

Българката завърши на девето място на Световното първенство по фехтовка

Йоана Илиева отпадна на 1/8-финал на Световното по фехтовка

Йоана Илиева достигна до осминафиналите на Световното първенство по фехтовка, което се провежда в Хонконг.

Ясни са победителите в плувния маратон Галата - Варна

Петра Захариева при дамите и Калоян Драгнев при мъжете триумфираха в 86-о издание на плувния маратон Галата – Варна.