Владимир Стойчев донесе първи медал за България на световното по борба за кадети

Владимир Стойчев донесе първи медал за България на световното по борба за кадети

Стойнев спечели бронз в категория до 76 кг.

Първи медал спечелиха борците ни от световното за кадети в Снина, Словакия. Бронзовото отличие донесе Владимир Стойчев. В малкия финал при 76-килограмовите на класическия стил той победи Микита Кимович (Беларус) с 6:1.

Стойчев започна с победа срещу украинеца Кулпа - 6:2, а след това бе спрян от азера Никита Абдулаев с 1:4, който обаче стигна финал. Така в репешажиите нашият национал се наложи над Маркус Рагинер (Австрия) и проби до малкия финал.

До момента националите ни имат и две пети места - на Севгин Хасан (54 кг) и Радослав Георгиев (100). Утре започва надпреварата при кадетките. 

Давид Иванов не стигна до финала на кон с гривни в Котбус

Първи с 15.000 точки е Габриел Тарчета от Италия

Пети финал за България от Европейското първенство по стрелба с лък в зала

Входът за зрители в зала "Колодрум" е свободен

Стилияна Николова блесна с убедителна победа в контролното на националния

Проверката премина при изключително високо ниво

Враца отличи своята вицешампионка по спортна стрелба!

След сребърния медал от Европейското първенство по спортна стрелба в Бургас младата надежда на врачанския клуб по спортна стрелба – Деница Тошева се срещна с кмета Калин Каменов.

Днес обявяват Спортист на Балканите, Карлос Насар и Алекс Николов сред номинираните

Резултатите в 52-ото издание на анкетата на Българската телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2025 година ще бъдат обявени днес на специална церемония от 16.00 часа в София

Сестри по оръжие със 17 Олимпийски игри и 8 медала!

Няма изстрел, който може да разбие приятелството на Мария Гроздева и Нино Салуквадзе