Владинова и Калейн си разделиха титлите на "Жулиета Шишманова"

Писова и Воложанина също взеха медали от финалите на уредите

Невяна Владинова и Боряна Калейн спечелиха по два златни медала на финалите на отделните уреди при жените на държавното първенство по художествена гимнастика за приз "Жулиета Шишманова", което завърши днес в Бургас.

Владинова от клуб Левски, която вчера стана шампионка в многобоя, завоюва общо две златни и две сребърни отличия на финалите. Тя се класира първа на топка с 21.600 точки и на бухалки с 20.900, а зае второ място на обръч с 20.300 точки и на лента с 16.950 точки.

Калейн от клуб Левски Триадица е шампионка на обръч с 21.450 точки и на лента със 17.500, взе сребро на топка с 20.800 точки и бронз на бухалки с 20.050 точки. На обръч трета е Биляна Писова (Левски Триадица) със 17.500 точки.

Татяна Воложанина от Левски Илиана спечели три медала - сребърен на бухалки с 20.850, бронзов на топка с 20.500 точки и на лента с 16.400 точки. Специален гост на състезанието беше президентът на БФХГ Илиана Раева.

Главен съдия на първенството е трикратната световна шампионка Мария Петрова. Ансамбълът на България за жени игра демонстративно по време на турнира.

Пловдив получи знамето на Европейското първенство по гребане`2025

В състезанието ще участват и гребци със специални потребности

Лицензираните компании предупредиха за неконтролируем ръст в нелегалния хазарт заради промените в Закона за хазарта

Лицензираните оператори направиха конкретни предложения за подобряване на законопроекта

БРАВО! Йоана Илиева завоюва квота за Париж 2024 (ВИДЕО)

Тя взе първо място на европейската олимпийска квалификация на сабя в Диферданж (Люксембург)

Кристиан Василев с квота за Париж

Българинът трети на финал А на скиф

Карлос Насар със световен рекорд, но не го признават

Българките с 3 победи и 2 ремита на Европейското по шахмат

Калейн спечели бронза в многобоя на Световната купа в Ташкент (ВИДЕО)

Другата ни представителка Никол Тодорова остана 13-та

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат