Йоана Илиева се класира шеста за Световната купа на сабя в Белгия

Тя се представя все по-добре с напредването на сезона

Йоана Илиева продължава отличната си игра през сезона и се класира на престижното шесто място в силния турнир на сабя в Синт Никлаас (Белгия), валиден за Световната купа.

Възпитаничката на фехтовален клуб "Свечников", под ръководството на националния треньор Ивайло Воденов, очевидно се представя все по-добре с напредването на сезона и намира играта си. С всяко състезание тя се класира с едно стъпало по-напред, и побеждава все по-силни съпернички. В Синт Никлаас тя записа три победи през втория ден на надпреварата, отстрани убедително две много силни сабльорки и за малко не се класира за срещите за разпределение на медалите, съобщиха от Българска федерация по фехтовка.

В първата си среща от директните елиминации на най-добрите 64 Йоана Илиева победи в изключително оспорвана среща Клаудия Ротили от Италия с 15:13. В двубоя за място сред най-добрите 16 сабльорката ни се изправи срещу Матилде Муру от Франция и я елиминира с 15:7. В срещата за място в топ 8 българката победи Лиза Пушчай от Унгария с 15:8. В срещата за място сред най-добрите 4 Илиева излезе срещу N2 в световната ранглиста Теодора Гонкура от Гърция и след двубой, изпълнен с емоции, отстъпи с 12:15, с което зае шесто място в крайното класиране.

Другата българска представителка във втория ден от турнира - Олга Храмова - също игра много силно и завърши на 32 място. Тя започна срещите си с най-добрите 64 от турнира срещу Олга Харлан от Украйна и записа победа с 15:14. В двубоя за място сред най-добрите 16 сабльорката ни отстъпи пред Хайонг Йеон от Южна Корея с 13:15 след много оспорвана среща, и се класира на 32 място в състезанието.

През вчерашния ден Белослава Иванова остана на 122 място в крайното класиране, Калина Атанасова дели 132-133 място с Мария Вентура от Испания, а Емма Нейкова е 157.

Утре турнирът продължава с боевете от отборната надпревара. Българският тим в състав Калина Атанасова, Олга Храмова, Йоана Илиева и Емма Нейкова излиза в първата си среща срещу Испания. Поради много доброто представяне на всички българки в Белгия очакваме отлично класиране в отборния турнир./БТА.

Пловдив получи знамето на Европейското първенство по гребане`2025

В състезанието ще участват и гребци със специални потребности

Лицензираните компании предупредиха за неконтролируем ръст в нелегалния хазарт заради промените в Закона за хазарта

Лицензираните оператори направиха конкретни предложения за подобряване на законопроекта

БРАВО! Йоана Илиева завоюва квота за Париж 2024 (ВИДЕО)

Тя взе първо място на европейската олимпийска квалификация на сабя в Диферданж (Люксембург)

Кристиан Василев с квота за Париж

Българинът трети на финал А на скиф

Карлос Насар със световен рекорд, но не го признават

Българките с 3 победи и 2 ремита на Европейското по шахмат

Калейн спечели бронза в многобоя на Световната купа в Ташкент (ВИДЕО)

Другата ни представителка Никол Тодорова остана 13-та

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат