Йонас Вингегор беше обявен за най-добър колоездач на годината

Прочетете подробности

Двукратният шампион от "Тур дьо Франс" Йонас Вингегор беше обявен за носител на трофея "Златен велосипед" за най-добър колоездач за година, но датският състезател пропусна официалната церемонията по връчването на наградите в Париж.

Вингегор, който спечели втората си поредна Обиколка на Франция миналия юли, се очаква да бъде във френската столица в сряда, когато организаторите ще разкрият маршрута за надпреварата през 2024 година.

Тази вечер за първи път трофея "Златен велосипед", който се присъжда от 1992 година насам, беше връчен на официална церемония.

Съотборникът на Вингегор в "Джъмбо-Висма" Кристоф Лапорт обаче присъстваше, за да получи трофея Бернар Ино за най-добър френски състезател на сезона след спечелването на титлата на европейската титла.

Нидерландецът Матю ван дер Пул, който спечели световната титла и Париж-Рубе, получи Еди Меркс за най-добър колоездач в еднодневни състезания.

Белгийката Лоте Копецки получи наградата Еди Меркс при жените, след като спечели обиколката на Фландрия и световната титла.