Юлияна Янева се класира на финал на Европейското по борба

Юлияна Янева се класира на финал на Европейското по борба

Миглена Селишка отпадна заради неприятна контузия в Загреб

Юлияна Янева се класира на финал в категория до 68 кг на европейското първенство по борба в Загреб и в него ще има шанс за реванш срещу украинката Алла Белинска, срещу която загуби златото през 2021. Миглена Селишка пък отпадна, след като извади рамо на четвъртфиналите и болките се усилиха в следващата схватка.

Янева спечели и двата си мача в първата сесия с техническо превъзходство, а на полуфиналите трябваше да се изправи срещу чехкинята Адела Ханзликова, която обаче е контузена и не се яви на тепиха. Така българската националка стигна до финал, където ще срещне Белинска. Украинката я победи на финал преди две години в бившата категория на двете до 72 кг.

Селишка извади лявото си рамо по време на четвъртфиналната схватка на 50 кг срещу Емилия Алина Вук, която българката надви със 7:2. Тя изпитваше видима болка, но три часа по-късно излезе отново на тепиха срещу европейската шампионка от 2019 Оксана Ливач (Украйна). Селишка поведе с две точки в самото начало, но в средата на схватка контузията се влоши и украинката обърна до крайното 3:2.

Селишка почти със сигурност няма да се бори за бронзов медал в четвъртък.

Утре за България стартират още четири състезателки. Евелина Николова, Биляна Дудова и Мими Христова започват директно от четвъртфиналите заради високия си ранг съответно на 57, 62 и 65 кг, а София Георгиева стартира в новата си категория до 72 кг срещу вицешампионката Полин Льокарпентие от Франция.

България на четвъртфинал на Европейското по бадминтон в Испания

Нашият тим постигна четвърта победа

Мениджърът на Насар: Има интерес от минимум три държави, които желаят да го привлекат

„Интересът към Карлос датира отпреди три-четири години", каза Николай Жейнов

Министър Пешев: Домакинството на Giro d’Italia е исторически момент за България

“Това престижно спортно събитие има дълбоко значение за младежта и спорта в България", каза министърът на спорта

Обиколката на Италия ще стартира с етап от Несебър до Бургас

На 8 май 2026 година

Официално! Насар подписа договор и остава в България

Олимпийският и световен шампион Карлос Насар подписа договора си с Българска федерация по вдигане на тежести и ще продължи да се състезава за България.

Пешев: С приемането на три етапа от Джиро д'Италия, България се нарежда на световната спортна карта

В Рим днес ще бъде представен маршрута на колездачната обиколка на Италия през следващата година. Три от етапите на Джирото ще се проведат на територията на нашата страна.

Финално! Джирото е в България

Giro d'Italia 2026 (Джиро д'Италия) ще включва три етапа в България, обхващащи повече от 600 км и включващи множество общини от Несебър до София, съобщиха официално организаторите.

България с два медала от Световното първенство по крос кънтри за спортисти с интелектуални затруднения

България спечели два медала на Световното първенство по крос кънтри за спортисти с интелектуални затруднения в Генуа, Италия.

Валентина Георгиева претърпя операция

Двукратната европейска вицешампионка на прескок Валентина Георгиева претърпя успешна операция на коляното.