Юсеин стана световна шампионка за девойки в борбата

Юсеин стана световна шампионка за девойки в борбата

Тайбе Юсеин ликува със световната титла по борба при девойките. На шампионата на планетата в Букурещ националката победи Алине Фокен (Германия) с 2:0 части (5:0, 1:0) във финала при 63-килограмовите

Тайбе Юсеин ликува със световната титла по борба при девойките.  На шампионата на планетата в Букурещ националката победи Алине Фокен (Германия) с 2:0 части (5:0, 1:0) във финала при 63-килограмовите.

Това е трети медал за Тайбе от голямо първенство през годината. Тя има бронзово отличие от първенството на континента при девойките и е сребърна медалистка от европейското за жени.

А световната титла е първа за България при девойките в женската борба. Най-успешната ни състезателка Станка Златева има два сребърни медала от първенства на планетата.

Утре шампионатът в Букурещ продължава със схватките в свободния стил, а класиците приключиха с един бронзов медал - на Станислав Кънев (84 кг).
300 елитни маутинбайкъри пристигат за Европейското по спускане на Витоша

Домашната на столичани планина е домакин в средата на август на най-голямото събитие в екстремните спортове у нас за годината

Кърсти Ковънтри покани Весела Лечева на официално посещение в Лозана

Работните срещи са планирани за 24-и август в Олимпийската къща в Швейцария

Историческо признание за плажния футбол на България

За BSC BETVAM това е не просто състезание, а златна възможност да представи достойно България

Девет наши на ЕП по спортна стрелба за мъже и жени до 23 г.

Девет български състезатели ще участват на европейското първенство по спортна стрелба с въздушно и малокалибрено оръжие за мъже и жени до 23 години в Полша, съобщиха от Българския стрелкови съюз.

Сабльорките ни 14-и на Световното

Женският национален отбор на България на сабя завърши на 14-о място на световното първенство по фехтовка в Хонконг.

ММА звездата Дакота Дичева отново позира с българския флаг

Тя не е забравила корените си