За първи път бразилци на „Дан Колов и Никола Петров”

За първи път бразилци на „Дан Колов и Никола Петров”

Схватките са в зала „Универсиада", а кариоките ще стартират в класическия стил

За първи път бразилци ще се борят на турнирите „Никола Петров и Дан Колов" в София (3-5 февруари). Схватките са в зала „Универсиада", а кариоките ще стартират в класическия стил.

До момента участие са заявили борци от 17 страни и в трите стила. При класиците освен бразилци идват състезатели от Южна Корея, Литва, Грузия, Израел, Швеция, Полша, Австрия, Франция, Армения.

В свободния стил пристигат отборите на Финландия, Испания, Южна Корея, Австрия, Беларус, Армения и Израел.
А при жените ще има състезателки от Швейцария, Финландия, Испания, Полша, Унгария, Франция, Израел, Швеция, Латвия и Беларус.

Французите пристигат с олимпийския си шампион Стив Гено (66 кг) в класическия стил и неговия брат Кристоф Гено (74), трети на игрите в Пекин. Отборът на Армения е с двама европейски шампиони - Роман Амонян (55 кг), бронзов медалист от олимпиадата преди 4 г., и Арсен Джулфалакян (74).

Шведът Джими Линдберг пристига за реванш срещу световния ни шампион Елис Гури. Скандинавецът падна от нашия национал във финала при 96-килограмовите на първенството на планетата по класическа борба в Истанбул през септември. Друг съперник на Гури също пристига у нас - арменецът Артур Алексанян, от когото Елис падна в полуфинала на европейското в Дортмунд и остана с бронз.

В свободния стил беларусите пристигат начело със световния си първенец Алексей Шемаров (120). При жените Швеция е заявила световната и европейска шампионка София Метсон (59 кг) и петкратната № 1 в Европа Ида Терес Нерел (63).

Днес обявяват Спортист на Балканите, Карлос Насар и Алекс Николов сред номинираните

Резултатите в 52-ото издание на анкетата на Българската телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2025 година ще бъдат обявени днес на специална церемония от 16.00 часа в София

Сестри по оръжие със 17 Олимпийски игри и 8 медала!

Няма изстрел, който може да разбие приятелството на Мария Гроздева и Нино Салуквадзе

България е европейски шампион по бадминтон

Бихме Дания на финала в Истанбул

Шефът на европейската спортна стрелба: Направихте фантастично първенство! Изстрел в десетката! 10.9!

България прие Европейско първенство по спортна стрелба за първи път от 30 години

Със сребро за България завърши Европейското по спортна стрелба в Бургас

Стрелците ни спечелиха общо 7 медала – 1 златен, 4 сребърни и 2 бронзови

Сребро за българското трио на  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Виктор Бонев, Дамян Илиев и Петър Иванов спечелиха сребърен медал на трио при младежите до 21 години от Европейското първенство по спортна стрелба за младежи, юноши и девойки в Бургас.