Задава ли се катастрофа в Париж 2024?

Задава ли се катастрофа в Париж 2024?

Вижте колко квоти имаме към момента

Българският спорт влиза в олимпийската 2024 година с 14 подпечатани квоти в 8 спорта. И още поне 5, които можем да броим за сигурни в още три спорта, пресметна NOVSPORT.COM.

Сигурните ни квоти са в художествената гимнастика, спортната гимнастика, гребане, кану-каяк, бокс, плуване, борба и спортна стрелба.

За олимпийски 2024 можем да броим също състезатели от вдигането на тежести, тениса и бадминтона.

На Игрите в Токио 2020, които се проведоха през 2021 г. заради COVID-пандемията, България беше с 37 квоти и 42 спортисти (ансамбълът по художествена гимнастика е от пет жени) в 12 вида спорт.  Това беше най-малобройният ни тим под петте преплетени кръга от Олимпийските игри в Берлин през 1936 г. Но балансиран, подреден и правилно финансиран записа най-доброто ни представяне след Сидни 2000! Сега сме изправени пред антирекорд! И България завърши на 30-о място в класирането по медали!

Очаквайте утре подробности за спечелените квоти и как ще изглежда отборът ни в Париж. И ще запишем ли тотален антирекорд по най-малко участници на ОИ?

Щангистите започват подготовка без бюджет

Въпреки липсата на бюджет за тази година, българските национални отбори по вдигане на тежести ще могат, на 1-и февруари, да започнат подготовката си за предстоящото европейско първенство през април.

Двама български спортисти гръмнаха с допинг

Националният антидопингов център обяви още двама български спортисти в списъка на санкционираните, с което общият брой на наказаните през изминалата година достига девет.

България ще бъде домакин на Междуконтиненталната фаза на IHF Trophy

Велико Търново ще приеме проявата

Сумото с нов президент

Валери Николов беше избран за президент на Българската федерация по сумо

Весела Лечева ще отговаря за връзките с МОК, ЕОК и националните олимпийски комитети в европейската стрелба

След прибирането си в София тя ще посети Бургас

Николова и Брезалиева пропускат контролното на националния отбор

Световната и европейска вицешампионка по художествена гимнастика Стилияна Николова и Ева Брезалиева ще пропуснат утрешното контролно на националния отбор за жени, съобщават от българската федерация.