Зам.-министър Стоян Андонов награди медалистите от Световната купа по скокове на батут във Варна

Зам.-министър Стоян Андонов награди медалистите от Световната купа по скокове на батут във Варна

Световната купа събра водещи спортисти от цял свят, които се състезаваха в дисциплините индивидуални и синхронни скокове

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов награди медалистите и закри Световната купа по скокове на батут в Двореца на културата и спорта във Варна.

„За мен е истинска чест да връча медалите на най-добрите състезатели в този зрелищен спорт и да обявя официално закриването на Световната купа по скокове на батут. Във Варна станехме свидетели не само на изключителните умения на състезателите, но и на силата на спортния дух“, каза доц. Андонов.

Той подчерта, че Министерството ще продължи да подкрепя инициативите на всички организации, които работят за развитието и популяризирането на спорта и поздрави Българската федерация по скокове на батут за отличната организация на състезанието.

 „Убедени сме, че домакинството на престижни международни събития като Световната купа по скокове на батут утвърждава България на световната спортна карта и показва, че имаме потенциала да организираме турнири от най-висок ранг“, допълни Стоян Андонов.

Световната купа събра водещи спортисти от цял свят, които се състезаваха в дисциплините индивидуални и синхронни скокове.

Състезанието се организира от Българската федерация по скокове на батут със съдействието на Министерството на младежта и спорта и Община Варна.

Мариян Михалев се класира за финал на Световната купа по скокове на батут

България ще има представители и във финалите при синхронните скокове

Весела Лечева участва в стратегическа дискусия за спортната стрелба във Франкфурт

Председателят на Българския олимпийски комитет и Българския стрелкови съюз Весела Лечева ще вземе участие днес в кръгла маса във Франкфурт, посветена на бъдещето на спортната стрелба.

Кевин Пенев със сребро от Световната купа по спортна гимнастика

Българският национал изигра стабилно съчетанието си във финала на земя в Унгария

Гергана Павлова със сигурен медал в Чехия

Гергана Павлова се класира за полуфиналите на единично жени на международния турнир по бадминтон в Самобор (Хърватия), с което си гарантира отличие от надпреварата

Валентина Георгиева и Кевин Пенев се класираха за финалите на прескок и на земя в Унгария

България участва с общо шестима състезатели в надпреварата

Новата спортна зала в Бургас е готова и скоро ще отвори врати

Сградата разполага с медицински кабинет и манипулационна

Най-якото приключение наближава!

Трасето е вдъхновено от световни формати като Ninja Warrior и Legion Run

УАДА ще забрани употребата на въглероден оксид за недиагностични цели

Световната антидопингова агенция (УАДА) ще добави употребата на въглероден оксид за недиагностични цели към списъка си със забранени методи от следващата година, съобщиха от организацията.

Премират Юлияна Янева със 75 000 лв.

Премията е от Българската федерация по борба за спечеления сребърен медал на Световното първенство в Загреб