Зам.-министърът на спорта откри детския футболен турнир „Щастливи заедно” (СНИМКИ)

Зам.-министърът на спорта откри детския футболен турнир „Щастливи заедно” (СНИМКИ)

Спортът не е просто здраве, той учи на дисциплина и изгражда силен характер, заяви Стоян Андонов

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов откри детския футболен турнир по мини футбол „Щастливи заедно”.
 
Събитието се организира от Държавна агенция за закрила на детето (ДАЗД), съвместно с Българска спортна федерация за деца и младежи в риск (БСФДМР) и със съдействието на Министерството на младежта и спорта (ММС).
 
„Спортът не е просто здраве, той учи на дисциплина и изгражда силен характер. В спортния свят ще намерите много нови приятели, той сближава и интегрира”, каза Андонов в своето приветствие. 
 
 
Зам.-министърът поздрави участниците в турнира по повод 1-ви юни – Денят на детето и им пожела да бъдат здрави и щастливи.
 
 
В спортната надпревара участват деца в неравностойно положение от Център за настаняване от семеен тип „Мечтатели и приятели“ – гр. София, Дом за деца лишени от родителска грижа „Асен Златаров“ – гр. Враца, Възпитателно училище-интернат „Ангел Узунов“ – гр. Ракитово, Регистрационно-приемателен център „Военна рампа“, както и деца с изявени спортни дарби от детско-юношески футболен клуб „Национал“.
 
 
За наградния фонд на състезанието ММС осигури топки, тениски, раници и шапки.
 
 
На събитието присъстваха още ректорът на Национална спортна академия доц. Пенчо Гешев, главният секретар на ДАЗД Теодора Иванова и председателят на БСФДМР Анатоли Илиев.

 

Страхотно! Трети медал за Петър Мицин от ЕП по плуване

Българинът грабна среброто на 800 метра свободен стил

Сестри Стоеви са на полуфинал в Италия

Наложиха се над украинки

Сестри Стоеви са четвъртфиналистки в Италия

Стефани продължава напред и на сингъл

СТРАХОТНО: Петър Мицин е европейски шампион

На 400 метра свободен стил

Налбантова с втора победа на турнир в САЩ

Калояна Налбантова постигна втора поредна победа и се класира за четвъртфиналите на единично жени на турнира по бадминтон от сериите BWF World Tour Super 300 в Каунсил Блъфс (САЩ).

Мицин със сребро на Европейското първенство в Сърбия

Турнирът е за мъже и жени до 23 години

Допълнителни 6.8 млн. лева за спорт осигуриха ММС и БСТ

Допълнителни 6.8 млн. лева в подкрепа на българския спорт осигуриха Министерството на младежта и спорта (ММС) и Българският спортен тотализатор (БСТ).

Новата шефка на МОК пише до Олимпийските комитети и Весела Лечева

Новият президент на МОК Кърсти Ковънтри изпрати писмо до президентите на Националните олимпийски комитети. Писмото беше получено от председателя на БОК Весела Лечева. 

Министър Пешев: Българските олимпийци са осигурени финансово

Олимпийският комитет е самостоятелно юридическо тяло и сам определя своето ръководство, каза министърът на младежта и спорта Иван Пешев на брифинг пред медиите.