Завърши втората гребна регата „Черно море“

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

При отлична организация в акваторията на Варненското езеро се проведе второто издание на гребната регата „Черно море“.

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното  гребане - осморка и четворка с рулеви, под зоркия поглед и напътствия на старши треньора на клуба домакин - Йорданка Ненова.

Целта пред ръководството на Спортен гребен клуб „Черно море“, в лицето на Снежанка Георгиева и Мирослав Димитров е регатата да се превърне в традиционна и емблематична за град Варна.

На събитието присъстваха много спортни деятели и гости, като сред тях бе дългогодишния треньор и легенда в този спорт - Емил Нейков.

Проявата в гребната база „Сия Нейкова“ завърши с коктейл, като победителите бяха наградени с медали от главния експерт на Дирекция „Спорт“ при Община Варна – Данчо Илиев.

Юлияна Янева със сребро от Световното по борба в Хърватия

Това е първо отличие за родните национали

Весела Лечева: България може да остане без флаг за Олимпийските игри

БОК може да понесе нови санкции, предупреди Весела Лечева

Бахрейн за първи път ще бъде домакин на Световно първенство по борба

Бахрейн за първи път ще бъде домакин на Световно първенство по борба през 2026 година, обявиха от международната федерация.

С две ремита и загуба приключи българското участие на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ

С две ремита и загуба приключи българското участие на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ в Самарканд. 

България със 7 медала от третия ден на СП по канадска борба в Албена

Българските представители спечелиха седем медала (3 златни и 4 сребърни) в третия състезателен ден на Световното първенство по канадска борба, което се провежда в Албена.

И НСА посрещна своите първокурсници

Красимир Петков подчерта колко важна е отговорността на всеки студент пред самия себе си

Весела Лечева гост на държавното първенство по ловна стрелба

Федерацията създава отлични условия за развитието на този атрактивен спорт

Зам.-министър Петър Младенов: Образованието е най-сигурната инвестиция в бъдещето на всяко дете

В рамките на събитието беше открита и новоизградена спортна площадка

Валентина Георгиева остана на крачка от медалите в Париж

Двукратната европейска сребърна медалистка Валентина Георгиева зае четвърто място на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във френската столица Париж