Зечири и Русев бият в Будапеща

Зечири и Русев бият в Будапеща

Двамата се класираха за втори кръг на сингъл

Линда Зечири и Иван Русев се класираха за втория кръг на сингъл на международния турнир по бадминтон в Будапеща с награден фонд 20 хиляди долара. 
 
Линда Зечири, която е водачка в схемата при жените, започна с победа срещу представителката на домакините Лаура Шароши с 21:17, 21:19 за 40 минути. Следващата й съперничка е квалификантката Мария Руд от Украйна. 
 
Иван Русев надделя над Матеуш Дубовски (Полша) с 21:15, 19:21, 21:12 за 59 минути и във втория кръг ще срещне номер 6 в схемата Кале Колйонен (Финландия). 
 
Даниел Николов, Иван Панев и Пейо Бойчинов не успяха да преминат квалификациите на сингъл. Четиримата българи ще играят по-късно днес в надпреварата на двойки мъже.
 

 

Петима българи ще участват на Световното по плуване за юноши в Отопени

Петима български състезатели ще вземат участие на започващото днес Световно първенство по плуване за юноши в румънския град Отопени.

Есад Бозали на репешаж на Световното за младежи в Самоков

Останалите трима представители на страната във втория ден на турнира отпаднаха

Олимпийският шампион Магомед Рамазанов пропуска световно първенство по борба

Златният медалист от Париж 2024 ще се подложи на операция.

България отново без полуфиналисти на световното първенство по борба за младежи в Самоков

България остана без полуфиналисти и във втория ден на Световното първенство по борба за младежи и девойки до 20 години в Самоков, като един от националите запази шансове за медал през репешажи. 

Ненад Лалович откри шампионата на планетата за юноши и девойки по борба в Самоков

Вижте подробности

Рокада на върха в Българската федерация колоездене

Евгений Балев предаде управлението на своя заместник Александър Алексиев

Световен рекорд в колоезденето

Състезаващият се за Великобритания колоездач Мат Ричардсън постави световен рекорд в колоезденето на писта на 200 метра с летящ старт, като стана първият човек, счупил границата от 9 секунди.

МОК с революционно решение за Игрите в Лос Анджелис 2028

Новините за организаторите са повече от добри

Лечева година след Игрите: Обединихме нацията

Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) - Весела Лечева, поздрави спортисти, треньори и ръководители. Ръководителят отбеляза точно година след края на Олимпийските игри в Париж.