Злато и бронз за българските гимнастички в Киев

Ерика Зафирова без конкуренция на топка

Ерика Зафирова спечели злато на топка, а Петя Борисова - бронз на лента във финалите на отделните уреди на международния турнир по художествена гимнастика за "Купа Ирина Дерюгина", който съпътства надпреварата от сериите Гран При в Киев (Украйна).

Зафирова изигра отлично композицията си с топка, получи оценка от 17.850 точки и завоюва титлата. На лента Петя Борисова се качи на подиума с 16.000 точки.

На обръч Ерика Зафирова се класира на 5-о място, а Йоана Николова е 6-а. На топка Борисова се нареди на 6-о място. На финала на бухалки Зафирова е 4-а с 15.700 точки, а Петя Борисова - пета. На лента Ерика Зафирова зае 4-о място.

На финалите при девойките Татяна Воложанина се класира 4-а на лента, Анна Келман има две пети места - на топка и бухалки, а дебютантката Валерия Ватова зае 5-о място на обръч.

Българските гимнастички участваха във всичките осем финала в съпътстващия турнир за жени и девойки.

По-късно днес е надпреварата на бухалки и на лента при жените на турнира Гран При. Българката Катрин Тасева е трета в многобоя след първите два уреда и се класира за утрешните финали на обръч и на топка. Състезанието ще приключи около 19.30 часа.
Лицензираните компании предупредиха за неконтролируем ръст в нелегалния хазарт заради промените в Закона за хазарта

Лицензираните оператори направиха конкретни предложения за подобряване на законопроекта

БРАВО! Йоана Илиева завоюва квота за Париж 2024 (ВИДЕО)

Тя взе първо място на европейската олимпийска квалификация на сабя в Диферданж (Люксембург)

Кристиан Василев с квота за Париж

Българинът трети на финал А на скиф

Карлос Насар със световен рекорд, но не го признават

Българките с 3 победи и 2 ремита на Европейското по шахмат

Калейн спечели бронза в многобоя на Световната купа в Ташкент (ВИДЕО)

Другата ни представителка Никол Тодорова остана 13-та

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат