Злато и бронз за Катрин Тасева на Гран при в Израел

Невяна Владинова се нареди 3-а на лента

Три медала спечелиха българските гимнастички във финалите на уредите на турнира по художествена гимнастика от веригата Гран При в израелския град Холон.

Катрин Тасева отвя конкуренцията на бухалки и с космическата оценка от 22.750 точки и перфектна игра заслужено грабна златния медал. На същия уред обаче Невяна Владинова изпусна бухалка и получи оценка от 19.850 точки, което й отреди 6-то място.

На обръч Катрин също игра много силно и с оценка от 20.950 т. грабна бронзовият медал.

Третото отличие от турнира за Гран при бе за капитана на националния отбор в индивидуалното Невяна Владинова. Неви се бори като лъв за своя медал от тази надпревара. Тя изигра силна лента и с оценка от 19.150 т. се окичи с бронзовото отличие.

На обръч Боряна Калейн допусна грешка и с оценка от 18.100 остана на 7-мо място, а на топка Владинова остана на косъм от медала заради една нелепа грешка и оценка от 20.500 т., което я нареди на 4-то място. Катрин Тасева също допусна грешка и получи 19.900 т., като се класира на 6-то място на този уред.

По-рано на съпътстващия турнир Татяна Воложанина се класира на второ място в многобоя, спечели златен медал на бухалки и още три сребърни отличия - на обръч, топка и лента. Така равносметката за България от двата турнира в Холон е два златни, четири сребърни и два бронзови медала.

Стилияна Николова с титла от многобоя на Европейската купа (ВИДЕО)

Боряна Калейн завърши на четвърто място в Баку

Кирил Киров завърши осми във финала на 10 метра пистолет на Световната купа

Китаец спечели титлата в Баку

Ансамбълът ни остана на крачка от медал в Баку

Грациите ни 4-ти в многобоя на първата Европейска купа по художествена гимнастика

Альоша Илиев с пояса "Васил и Георги Илиеви"

В надпреварата участие взеха 89 състезатели

Боряна Калейн поведе на Европейската купа в Баку, Стилияна Николова е втора до момента

Грозна манипулация на bTV

Опитаха се да вкарат Георги Глушков в конфликт на интереси

Отборът на бежанците в Париж с 36 спортисти и свое лого

Вижте какво съобщиха от МОК

След корупционния скандал, щангите може да гръмнат и за Олимпийските игри?

Финансови задължения и вътрешни драми петнят имиджа на България и провалят състезателите