Злато за България от Европейското по щанги в Тирана! (ВИДЕО)

Злато за България от Европейското по щанги в Тирана! (ВИДЕО)

Ангел Русев защити титлата си в кат. 55 кг, 18-годишният дебютант Дениз Данев е 4-ти

България спечели злато на продължаващото в Тирана Европейско първенство по вдигане на тежести за мъже и жени.

В кат. 61 кг Ангел Русев защити титлата си от миналата година с двубой 257 кг и пет успешни опита.

Русев започна мощно без грешка в изхвърлянето – 108, 111 и 113 кг, което му отреди бронз в движението.

А в изтласкването след 138 кг при първото си излизане, със 144 кг безапелационно още във втория си опит си осигури златото в двубоя. 

Среброто бе за испанеца Хосе Брачи с 256 кг, а бронзът за Дмитро Вороновски от Украйна с 242 кг.

Точно преди година Русев стана европейски шампион при най-леките в кат. 55 кг с двубой 258 кг с европейски рекорд за юноши в изтласкването със 147 кг и резултат в изхвърлянето 111 кг.

20-годишният българин е представител на силната русенска школа, с треньори Кръстина и Радослав Атанасови.

Освен еврозлатото при мъжете от миналата пролет, през 2019 г той стана европейски вицешампион за мъже в Батуми и златен медалист до 20 г. с 3 световни рекорда за юноши от Букурещ.

През 2021 г. спечели сребро в кат. 61 кг на предолимпийския турнир за Световната купа в Иран.

През 2018 г. отвоюва европейска титла до 17 г. в Милано и записа шесто място на световното първенство за мъже в Ашхабад (Туркменистан), а година преди това се върна с бронз от континенталния шампионат на 17-годишните в Прищина.

Първият му голям успех бе европейското злато при 15-годишните от първенството в Томисл (Полша) през 2016 г. Световен рекордьор за кадети и европейски за юноши.

Другият ни представител в категорията Дениз Данев се нареди четвърти в дебюта си на европейско при мъжете. С шест успешни опита 18-годишният щангист изхвърли последователно 90, 93 и 95 кг , а в изтласкването записа 110, 120 и 125 кг за двубой 220 кг.

Утре на подиума в Тирана ще се представи само един българин – в кат. 67 кг от 21 ч. наше време ще вдига Валентин Генчев, който миналата пролет в Москва спечели бронза в кат. 67 кг, наред със среброто в изтласкването при дебюта си на континентален шампионат при мъжете.

Сестри Стоеви спечелиха титлата в Индия

Във финала надиграха представителки на Малайзия

Мирослава Минчева спечели сребърен медал на турнир по спортна стрелба в Белград

Мирослава Минчева спечели сребърен медал на 10 метра пистолет при жените на международния турнир по спортна стрелба в Белград с пневматично оръжие. 

Заместник-министър Димитър Георгиев откри 10-ия Международен турнир в памет на Милен Добрев

Заместник-министърът на младежта и спорта Димитър Георгиев откри 10-ия Международен турнир по вдигане на тежести в памет на олимпийския шампион на България от Атина 2004 Милен Добрев.

Весела Лечева: Българският олимпийски комитет е една от пленените институции

Тя бе специален гост на традиционен турнир

Петър Мицин бе избран за най-добър плувец на 2025 година

Българинът спечели злато на Европейското до 23 години

България спечели сребърни медали на Световното по Air Badminton

Женският ни национален отбор с призова позиция на първия шампионат в този спорт

Финалистът за купа “Стенли” се подсили с “All Stars” играч

Едмънтън Ойлърс с нов вратар

Българската федерация по плувни спортове ще бъде домакин на международен семинар

Президентът на БФПС Георги Аврамчев е уверен, че София ще предложи отлични условия

Насар и волейболистите със спортен Икар за 2025 г.

Карлос Насар е носител на наградата "Спортен Икар" на Фондация "Български спорт" за втора поредна година.