5-звезден ПСЖ съкруши Нант и стигна кота 50 точки в Лига 1 (ВИДЕО)

5-звезден ПСЖ съкруши Нант и стигна кота 50 точки в Лига 1 (ВИДЕО)

Ибра и компания съсипаха Нант с пет гола пред феновете на "канарчетата", напълнили за сефте сектора за гости в Париж

Френският шампион Пари Сен Жермен прегази Нант с 5:0 у дома в 21-ия кръг на Лига 1 и отново има аванс от 5 точки на върха пред Монако.

Любопитно беше, че агитката на Нант стана първата този сезон, която напълни сектора за гости на „Парк де Пренс”. Причина за празните места досега бяха увеличените цени на билетите за гости.

Но мачът не предложи много радост за привържениците на „канарчетата”. В 10-ата минута Кавани отклони с глава след корнер, вратарят Риу изби, но право в краката на Тиаго Силва и централният бранител лесно направи добавка за 1:0.

ПСЖ имаше тотален превес и получи един подарък от съдията. Верати падна прекалено лесно при единоборство с Алхадур и реферът Делеруе посочи бялата точка. Ибрахимович лесно прати вратаря Риу в погрешния ъгъл за 2:0.

И след почивката домакините диктуваха всичко. Ибрахимович направи пропуск с глава, но секунди по-късно Ван дер Вийл центрира високо, Матуиди с глава върна за Тиаго Мота и италианския халф простреля мрежата – 3:0 в 51-ата минута.

Четвъртият гол също изглеждаше лесен. Гостите подариха топката на Верати, Ибра се пребори с Джилободжи и пусна за Кавани, който с лекота вкара 13-ия си гол за сезона – 4:0.

Домакините бяха в настроение и налитаха като побеснели към вратата на съперника. Ибрахимович и Мота направиха нови пропуски, но Ибра вкара втория си гол след удар и рикошет в Джилободжи за 5:0.

Крушението бе пълно за Нант, защото статистиката сочеше, че отборът допуска за една вечер в Париж толкова голове, колкото допусна общо за месец и половина преди това в Лига 1.

ПСЖ е лидер и вече закръгли точките си на 50, пред Монако с 45 и Лил с 40. Нант има 32 на шесто място.

Арсенал ликува срещу Бърнли след “златен” корнер (ВИДЕО)

Кай Хаверц прати “артилеристите” на “финал” за титлата

Разследват Тюрам за обиден плакат срещу Милан

Провокациите, показани по време на празненствата за титлата на Интер, може да излязат скъпо на Маркюс Тюрам

Всичко е ясно: Гуардиола си тръгва от Манчестър Сити

Бенефисът за испанския специалист ще бъде срещу Астън Вила

Илия Груев с престижна награда в Англия

За мен е невероятна чест, призна халфът

Уеб признал грешката със зачетения гол на Куня

От съдийската асоциация на Англия (PGMOL) са признали, че е била допусната грешка със зачитането на гола на Матеус Куня, с който Манчестър Юнайтед поведе с 2:1 на Нотингам Форест във вчерашния двубой на "Олд Трафорд"

Рюдигер преподписва с Реал Мадрид за една година

Най-стабилният защитник на Реал Мадрид - Антонио Рюдигер, прие предложението за подновяване на договора си и следователно ще остане играч на "кралете" за още един сезон