Абрамович развърза кесията: Плати 50 млн. за тийнейджър и пожела Фалкао и Хълк за заместници на Дрогба

Абрамович развърза кесията: Плати 50 млн. за тийнейджър и пожела Фалкао и Хълк за заместници на Дрогба

Собственикът на Челси е готов да сключи перманентен договор с Роберто ди Матео

Собственикът на Челси Роман Абрамович е готов да инвестира сериозни средства, за да превърне клуба в претендент за титлата в Англия, съобщават медиите на Острова.

Въпреки спечелването на Шампионската лига, руският милиардер подготвя сериозна чистка на „Стамфорд Бридж”, като първата раздяла вече е факт - нападателят Дидие Дрогба официално се раздели с клуба.

Следващият напуснал Лондон ще бъде сънародникът на голаджията – Саломон Калу, а Жозе Босингва и Йоси Бенаюн също са в черния списък. В него обаче не фигурира изказалият наскоро несъгласието си със статута на резерва Фернандо Торес.

Затова и Абрамович лично се е срещнал с рекордната си покупка, като е уверил Хлапето, че на него ще се разчита и той остава в клуба. Същото важи и за временния наставник Роберто ди Матео, който ще получи перманентен договор, но само за една година, твърди авторитетният „Таймс”.

Причината затова е, че руският предприемач не е убеден в това, че Ди Матео е сред специалистите от световна класа, но е наясно, че ще бъде трудно да се оправдае уволнението на треньор, постигнал изключителни резултати.

Абрамович обаче не се е отказал от желанието си да доведе в Челси напускащия Барселона през лятото Хосеп Гуардиола, макар последният да пожела първо да си вземе почивка и тогава да мисли за бъдещето си.

Затова и руснакът е взел решение да остави на поста Ди Матео, който обаче няма да има решаваща дума при летните трансфери в тима.

Руският олигарх обаче вече е посочил новите имена, които иска да види в състава. Става въпрос за четирима състезатели – Лукас Моура (Сао Пауло), Еден Азар (Лил), Хълк (Порто) и Фалкао (Атлетико Мадрид).

Преговорите за първия вече са в напреднала фаза и днес президентът на Сао Пауло призна, че е получил оферта на стойност 50 млн. евро за 19-годишния халф и той почти сигурно ще заиграе на „Стамфорд Бридж”.



Белгийското крило Еден Азар (21 г.) пък още обмисля бъдещето си, тъй като има оферти още от манчестърските Сити и Юнайтед.

Според медиите в Англия, днес от ръководството на Челси са стартирали преговори по привличането на нападателя на Порто - Хълк, докато тези за Фалкао тепърва предстоят и до голяма степен зависят от продажбата на Саломон Калу и Йоси Бенаюн.

Алонсо сравни Мбапе с Роналдо

Старши треньорът на Реал Мадрид Шаби Алонсо сравни Килиан Мбапе с Кристиано Роналдо.

Челси разочарова с представянето си и срещу Борнемут (ВИДЕО)

Трети пореден мач без победа за “сините”

Тотнъм се завърна към победите срещу Брентфорд (ВИДЕО)

Игор Тиаго остана “тих” в лондонското дерби

Манчестър Сити се възползва от грешката на Арсенал (ВИДЕО)

“Гражданите” се наложиха над Съндърланд с 3:0

Байерн разби Щутгарт, Кейн с хеттрик за половин час (ВИДЕО)

Байерн разгроми Щутгарт като гост с категоричното 5:0 в двубой от 13-ия кръг на Бундеслигата.

Виляреал би 10 от Хетафе (ВИДЕО)

Виляреал победи Хетафе с 2:0 в мач от 15-ия кръг на Ла Лига.

Краев с гол при победа на Апоел Тел Авив (ВИДЕО)

Българският национал Андриан Краев вкара едно от попаденията при успеха на тима си Апоел Тел Авив над Апоел Петах Тиква с 4:0 в 13-ия кръг на израелското елитно първенство.

Астън Вила удари лидера Арсенал (ВИДЕО)

Това бе първа загуба за "артилеристите" в последните 19 мача във всички турнири.

Дешан: Нашата група е една от най-предизвикателните на Мондиала

Селекционерът на Франция коментира жребия на "петлите"