Александър Исак се завръща в игра за Ливърпул през март

Александър Исак се завръща в игра за Ливърпул през март
Източник: БГНЕС

Нападателят Александър Исак може да се завърне в игра за Ливърпул до края на следващия месец, разкри мениджърът на английския футболен клуб Арне Слот.

Рекордното попълнение на мърсисайдци претърпя операция на глезена в края на миналата година след контузия в мач срещу Тотнъм.  

Исак и редица други контузени в Ливърпул напредват с рехабилитацията си, но Слот все още не е напълно сигурен дали шведският нападател ще бъде готов за игра преди паузата за национални отбори през март.  

"Алекс вече е на терена. Не е с бутонки, но тази седмица сложи обувки за тичане за първи път от доста време. Следващата стъпка е да започне да тренира с топка, което е любимата част на футболистите по принцип. Следва завръщане в групата, а после минава още малко време до пълна готовност за игра", каза мениджърът на "червените" преди мача с Нотингам Форест през уикенда. 

Исак е един от петимата важни за Ливърпул футболисти, които продължават да бъдат в лазарета. Друг е десният краен бранител Жереми Фримпонг, който е много по-близо до завръщане. 25-годишният нидерландец отсъства от края на миналия месец заради разтежение и Слот смята, че той ще бъде в кондиция в края на следващата седмица. 

Футболистите на Ливърпул получиха рядка пауза без междинен мач преди двубоя с Нотингам Форест и Слот приветства това. 

"Това е приятно и полезно, тъй като 9 от 10 от нашите футболисти са национали и имат този ангажимент за седем, осем, девет месеца в годината. Те почти не получават време за почивка", каза още Слот.

"Разликата между футболистите и треньорите е в това, че играчите най-вероятно не се затормозяват с предстоящия мач с Форест в почивния си ден. За тях в този случай по-важно е да се приберат при семействата си. Аз лично усещах голяма нужда за такъв ден по това време миналата година. Каквото и да се случва обаче, работата тук ми носи наслада", добави той. 

Димитър Папазов ще се подготвя с първия отбор на Болоня

Футболистите от представителния отбор на Болоня се събират на лагер тази вечер на клубната база "Николо Гали" за началото на лятната си подготовка, което ще бъде отбелязано с официална вечеря в 19:45 часа местно време, съобщи официалният сайт на клуба

Росиниър се завърна във Франция

Бившият мениджър на Челси Лиъм Росинър има нова работа

Руди Фюлер става спортен директор на немския футбол

Руди Фьолер ще продължи работата си като спортен директор в Германския футболен съюз, съобщава Bild, позовавайки се на свои източници

Ювентус вече има нови шефове

Ювентус официално назначи Фредерик Масара на позицията директор по футболните въпроси, докато бившият капитан на отбора Джорджо Киелини поема друга роля в управлението на торинския гранд

Кейн: Всичко в мача с Мексико беше специално

„Беше невероятна вечер", каза нападателят

Португалските медии към Роналдо: Стига ти толкова!

„Кристиано Роналдо: не искаме да те „убиваме“, но всичко си има граници“, гласи заглавието на "A Bola"