Алмерия с интерес към Петко Христов

Алмерия с интерес към Петко Христов

Испанският тим иска българския защитник на Специя

Испанският футболен клуб Алмерия проявява интерес към привличането на българския централен защитник Петко Христов, съобщава сайтът fondosegunada.com.

Интересът към бившия футболист на Славия е продиктуван от окончателното напускане на защитника Едгар Гонсалес, който трябва да направи трансфер в хърватския гранд Хайдук Сплит.

Петко Христов е капитан и лидер на Специя и не е сигурно, че италианският клуб ще се раздали лесно със защитника. Според специализирания сайт transfermarkt цената на българина е около 4 милиона евро. През миналия сезон мощният физически Петко Христов записа 34 мача за Специя и повече от 3000 игрови минути за клуба. Той вкара и два гола след статични положения. Христов помогна на Специя да стигне до плейофите за промоция в Серия А, но в последния бараж тимът загуби от Кремонезе с Валентин Антов по онова време. Петко Христов не е викан в последно време в националния отбор на България заради неразбирателство със селекционера Илиан Илиев.

Алмерия започна добре сезона в испанската втора дивизия Ла Лига 2, като има четири точки от първите си два мача и заема седмо място в класирането, но е с равни точки с третия Бургос. В следващия кръг отборът гостува на втория тим на Реал Сосиедад. 

От този сезон в испанската втора дивизия играе българският вратар Пламен Андреев, който е преотстъпен от Фейенорд на Расинг Сантандер. 

Наш национал си пожела трофей в Европа

Мартин Георгиев мечтае да спечели европейска купа с АЕК (Атина)

Бивш защитник на Ман Юнайтед прогнозира титла за Арсенал

Гари Невил очаква десет болезнени седмици за тима, които все пак ще завършат триумфално

Калафиори иска един ден отново да играе за Рома

Защитникът на Арсенал Рикардо Калафиори се надява един ден да се завърне в Рома, откъдето тръгна за големия футбол

Флик: Педри няма как да играе цял мач срещу Атлетико Мадрид

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик намекна, че полузащитникът Педри Гонзалес няма да може да играе пълни 90 минути в мача срещу Атлетико Мадрид във вторник вечер в турнира за Купата на краля в Испания

Арсенал отново поглежда към Алесандро Бастони

Арсенал проявява интерес към защитника на Интер Алесандро Бастони, според Caught Offside

Карик изравнява рекорди с Манчестър Юнайтед

Под ръководството на временния мениджър Майкъл Карик, Манчестър Юнайтед е събрал 23 точки от девет мача във Висшата лига (седем победи и две равенства, включително и двата престоя с клуба)