Алонсо си призна: Искам Ливърпул, а не Байерн Мюнхен

Алонсо си призна: Искам Ливърпул, а не Байерн Мюнхен

Испанецът е спряган за топ клубовете в Европа

Представители на Ливърпул са имали нови разговори с треньора на Байер Леверкузен Шаби Алонсо, който е основната цел на мърсисайдци за това да наследи Юрген Клоп след края на сезона, твърди испанският журналист Санти Ауна.

Според неговата информация, разговорите са преминали положително, като бившият халф категорично предпочита клуба от „Анфийлд“ пред възможността да поеме Байерн Мюнхен, който също има силен интерес към него. Една от основните причини за това е, че 42-годишният специалист смята, че в момента Ливърпул е по-стабилният и по-добре структуриран клуб в сравнение с баварците.Според Ауна, в следващите няколко седмици английският клуб ще действа настоятелно, за да си гарантира, че Алонсо ще избере именно Ливърпул за следваща стъпка в кариерата си.

Испанецът има договор с Леверкузен до юни 2026-а година. Според някои източници в контракта му с „аспирините“ има клауза, позволяваща му да напусне Байер след края на сезона, ако получи оферта от някой от бившите му клубове – Ливърпул, Байерн или Реал Мадрид. Според Фабрицио Романо официално няма такава клауза, но Леверкузен няма да спира Алонсо, в случай че той реши да опита ново предизвикателство.

Официално: Ливърпул привлече френски защитник

Жереми Жаке пристига през лятото

Съндърланд не се затрудни, отнесе Бърнли с класика (ВИДЕО)

Съндърланд победи като домакин Бърнли с 3:0 в двубой от 24-ия кръг във Висшата лига на Англия

Удинезе излъга Рома и ги изхвърли от топ 4 (ВИДЕО)

Удинезе победи Рома с 1:0 в домакинството си от 23-тия кръг на Серия "А"

Краковия на Мартин Минчев е все по-близо до върха (ВИДЕО)

Краковия записа труден, но ценен успех в гостуването си на Термалица от 19-ия кръг на полската Екстракласа

Рома се подсили с крило от Байерн Мюнхен

Рома обяви на официалния си уебсайт подписването на договор с крилото на Байерн Мюнхен Брайън Сарагоса, който игра като преотстъпен за Селта Виго по-рано този сезон

Наполи привлече крило от Спортинг в последния момент

Италианският шампион Наполи обяви последното си ново попълнение за зимния трансферен прозорец, а именно лявото крило Алисон Сантош, който пристига от Спортинг (Лисабон)