Амрабат: Сега ще има милиони мароканци, които да следят Юнайтед

Амрабат: Сега ще има милиони мароканци, които да следят Юнайтед

Новото попълнение на "червените дяволи" даде първото си интервю след трансфера

Взетият в последния момент Софиан Амрабат е развълнуван, че вече е част от Манчестър Юнайтед. Халфът беше привлечен от Фиорентина под наем срещу 10 млн. евро с опция за откупуване срещу 20+5 млн.

“Много съм горд - коментира той в интервю за клубните канали. - Мисля, че и преди мнозина мароканци следваха Юнайтед, но сега ще има още милиони, които ще го направят. Надявам се да направя щастливи и горди както тях, така и тези тук”.

“Смятам, че през годините Манчестър Юн имаше толкова много фантастични и млади полузащитници. Говоря за такива като Пол Скоулс, Рой Кийн, Дейвид Бекъм”, продължи Софиан Амрабат.

“В клуба имаше и други големи имена като Гари Невил, Рио Фърдинанд, Луис Саха, Уейн Рууни, Кристиано Роналдо… Мога да изреждам цял час”.

27-годишният халф има по-голям брат - Нордин, който беше част от Уотфорд и има опит от Висшата лига. “Той ми каза, че смята, че трябва да играя в Премиър лийг, защото това е най-силното първенство в света. Ето, че вече съм тук и нямам търпение!”.

Бетис взе гол аванс срещу Фиорентина в Испания (ВИДЕО)

Бетис победи Фиорентина с 2:1 в първия мач между двата тима от полуфиналите в Лигата на конференциите

Закъсалият Тотнъм капарира място на финала в ЛЕ (ВИДЕО)

"Шпорите" надвиха хита Бодьо Глимт

Челси прегази Юргорден с четири гола и вече мисли за финала в ЛК (ВИДЕО)

Челси постигна категорична победа с 4:1 при гостуването на Юргорден в Стокхолм в първия полуфинален мач от Лигата на конференциитe

Юнайтед громи в Билбао за финал в Лига Европа (ВИДЕО)

Спорен червен картон вбеси "Сан Мамес"

Брентфорд шокира Нотингам като гост и ги остави извън зона "Шампионска лига"(ВИДЕО)

Брентфорд победи Нотингам Форест с 2:0 като гост в мач от 34-ия кръг на Висшата лига

Гуардиола с коментар за Роди и Холанд

Нападателят се подобрява, но остава аут засега

Кметът на Лондон кара Челси да строи нов стадион

Кметът на Лондон Садик Хан отправи покана към ръководството на Челси да започне преговори за нов стадион

Вдигат двойно заплатата на Груев

Халфът с клауза в договора при промоция за Висшата лига

Аморим: Дори да спечелим Лига Европа, няма да си спасим сезона

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Рубен Аморим призна, че първият му сезон на „Олд Трафорд“ е провал — дори и отборът да спечели Лига Европа