Англия пречупи Италия след продължения за финал на женския Мондиал

Англия пречупи Италия след продължения за финал на женския Мондиал

Защитаващият титлата си отбор на Англия се класира за финала на Световното първенство по футбол за жени след драматична победа над Италия с 2:1 след продължения

Барбара Бонансеа изведе "Адзурите" напред на стадиона в Женева след малко повече от половин час игра, а резултатът се запази до шестата минута на добавеното време, когато 19-годишната резервата Мишел Агиеманг изравни.

В продълженията островитянките имаха превъзходство и минута преди края получиха дузпа след нарушение на Ема Северини срещу Бет Мийд в наказателното поле. Ударът на Клои Кели от бялата точка беше спасен от вратарката Лаура Джулиани, но Кели направи добавка за крайното 2:1 за Англия.

Така на финала британките очакват победителя от мача между сребърния медалист от Евро 2022 Германия и световния шампион Испания. 

Веласкес: Атмосферата в Левски е прекрасна

"Сула има опит в България и е поливалентен", каза треньорът на "сините" преди мача с Брага

Гьокереш чака разрешение от Спортинг, за да замине за Лондон

Нападателят на Спортинг (Лисабон) Виктор Гьокереш все още не е получил официално разрешение от своя тим да отлети и да премине медицински прегледи, за да бъде финализирана сделката, информира “Скай Спорт"

Трансферът на Санчо в Ювентус е пред провал

Ювентус има съмнения относно привличането на Джейдън Санчо от Манчестър Юнайтед и е „замразил“ преговорите, твърди The Telegraph

Челси е все по-близо да подпише със Симонс

Челси е в напреднала фаза от преговорите относно личния договор на Шави Симонс и е на крачка от финализиране на условията с РБ Лайпциг

Болоня ще отвори академия за таланти в България

Носителят на Купа на Италия и участник в Шампионска лига през миналия сезон - Болоня, отваря футболна школа в София

Доналд Тръмп изплашил футболист на Челси

Защитникът на Челси Марк Кукурея призна, че президентът на САЩ Доналд Тръмп го е уплашил, като се е появил на церемонията по награждаването след финала на Световното клубно първенство на ФИФА през 2025 година

Марко Верати купи половината акции на родния си клуб

Бившият италианския национал Марко Верати, който е европейски шампион от 2021, е закупил 50 процента от акциите на родния си клуб Пескара, съобщава вестник "Гадзета дело Спорт"

Порто е на крачка от защитник на Ювентус

Порто възнамерява да привлече защитника на Ювентус Алберто Коща, според Фабрицио Романо

Луис Диас поиска Ливърпул да приеме офертата на Байерн Мюнхен

По всичко личи, че колумбийското крило на Ливърпул Луис Диас желае да напусне клуба