Антонио Конте подкрепи Клаудио Раниери

Антонио Конте подкрепи Клаудио Раниери

Треньорът на Наполи изрази надежда, че неговият приятел ще успее да вдигне Рома

Старши треньорът на Наполи Антонио Конте изрази надежда, че неговият приятел Клаудио Раниери ще успее да разреши проблемите в Рома.

Въпреки това Конте не смята да прави подаръци на Раниери този уикенд, когато ще се играе Слънчевото дерби.

Срещата ще бъде дебют за 73-годишния Раниери, който по спешност бе назначен на треньорския пост в Рома след уволнението на Иван Юрич.

"Щастлив съм да видя Клаудио. Имам огромно уважение към него и имаме страхотно приятелство", каза Конте на пресконференцията преди неделния мач в Неапол.

"Радвам се, че той получи този шанс. Разбира се, че предстоящият мач ще бъде труден и за нас, и за него. От началото на сезона те не се представят според очакванията и се надявам, че всичко за Клаудио ще се получи. Но след мача в неделя. Когато отбор сменя треньора си, това му носи краткосрочен подем. Ако Юрич бе останал, щяхме да знаем какво да очакваме от тях. Сега сме изправени пред една енигма, защото не знаем какво ни очаква. Затова ще мислим повече за нас самите, тъй като имаме желание да продължим пътя си", каза още Конте.

Наполи прави много силен старт на сезона под ръководството на Антонио Конте и заема първото място в Серия "А" с 26 точки след първите 12 мача - с точка повече от отборите на Аталанта, Фиорентина, Интер и Лацио, докато Рома е на 12-а позиция с 13 точки.

Снимка: БГНЕС

Дортмунд и Байерн водят в класацията по посещаемост в доклад на УЕФА

Клубовете от Бундеслигата Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен водят в Европа по средна посещаемост на мачове от елитните дивизии, според доклад на УЕФА.

Ханзи Флик след победата над Валенсия: Момчетата се забавляваха на терена

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик похвали своите играчи за разгромната победа с 6:0 срещу Валенсия в мач от 4-ия кръг на испанското първенство.

Рубен Аморим: Ще променя философията си за футбола, когато аз преценя

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Рубен Аморим демонстрира характер срещу нарастващите критики, след като отборът му беше разгромен с 0:3 от градския съперник Манчестър Сити в неделното дерби на Висшата лига на стадион „Етихад“.

Гуардиола: Ерлинг Халанд никога не ни е разочаровал

Нападателят на Манчестър Сити - Ерлинг Халанд направи забележителен мач, като отбеляза два гола при успеха на тима над Манчестър Юнайтед с 3:0 в градското дерби, но още по-значителен бе първият гол на Фил Фоудън, с който той сложи край на головата си суша.

Барселона изнесе лекция на Валенсия и без Ямал – 6:0 (ВИДЕО)

Фермин Лопес и резервите Рафиня и Левандовски вкараха по 2 гола

Крал Лука измъкна Милан срещу Болоня на "Сан Сиро"(ВИДЕО)

"Росонерите" победиха с 1:0 след дебютния гол на Модрич

Аморим: Можеше да избегнем тези голове

Рубен Аморим обясни какви са разликите между неговия Манчестър Юнайтед и градския съперник Манчестър Сити

Гуардиола: Бяхме машина

Манчестър Сити записа впечатляваща победа в дербито срещу градския съперник Манчестър Юнайтед, налагайки се с 3:0 на своя „Етихад“

Специя с Петко Христов още чака първата победа (ВИДЕО)

Петко Христов изигра цял мач с капитанската лента на Специя при равенството 1:1 в гостуването на Емполи