Антов с 30 минути при загуба на Монца (ВИДЕО)

Лацио спечели с 2:0 гостуването си, остава втори в Италия

Лацио затвърди втората си позиция в италианската Серия "А" след победа с 2:0 над новака Монца като гост.

Малко повече от половин час игра за домакините записа българският национал Валентин Антов, който влезе като смяна в 59-ата минута на мястото на бразилеца Марлон.

Още преди появата на Антов обаче гостите бяха пререшили мача. В 13-ата минута Педро откри резултата след подаване на Матиа Дзакани, а в 56-ата Сергей Милинкович-Савич оформи крайния резултат с брилянтно изпълнение на пряк свободен удар.

С победата Лацио събра 55 точки от 28 мача. "Римските орли" изостават с 16 точки от лидера Наполи, който по-късно днес приема шампиона Милан, но имат пет аванс пред тима на Интер, който е трети.

Монца е на 13-о място с 34 точки.

В другия мач от кръга, игран този следобед, отборите на Специя и Салернитана завършиха наравно 1:1.

Гостите от Салерно поведоха в 43-тата минута след автогол на Матиа Калдара, но 20 минути преди края узбекът Елдор Шомуродов изравни с първия си гол за Специя.

В класирането Специя е на 17-о място с 25 точки, докато Салернитана е на 15-а позиция с три точки повече.

Торино постави Милан на колене (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха домакинството си с 3:1

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)