АПОЕЛ измъчи Барса на "Камп Ноу", но загуби след гол на Пике (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гостите от Кипър играха 90 минути в защита, допуснаха гол от статично положение

Барселона започна с победа похода си в Шампионска лига след 1:0 над гостуващия тим на АПОЕЛ (Никозия). Единственото попадение в двубоя бе отбелязано от Жерар Пике в 28-ата минута.Каталунците доминираха на терена през целия мач, но отбраната на кипърския тим, както и добрите изяви на вратаря Урко Пардо, не позволиха на каталунците да запишат по-сериозен резултат. Победата осигури на Барса първо място в  група F, след като Аякс и ПСЖ завършиха при резултат 1:1.

Барселона започна с атаките още от първите минути, но се сблъска със солидния защитен вал на гостуващия тим. Действията на бранителите на АПОЕЛ на моменти граничеха с грубостта в стремежа си да спрат връхлитащите нападатели на домакините. Първото положение за Барса дойде в 12-ата минута при изпълнение на пряк свободен удар. Меси стреля директно към вратата, но реакцията на стража на гостите бе навременна и успя да избие топката в ъглов удар.

Както се и очакваше до попадение се стигна след статично положение. В 28-ата минута на двубоя Лео Меси изпълни отлично пряк свободен удар и сложи топката на главата на високия Жерар Пике, който с точен удар я заби в мрежата на гостите – 1:0 за Барселона.

Ситуацията на терена не се промени и през вторите 45 минути, като Барселона владееше повече топката и показваше офанзивен футбол, докато Апоел разчиташе на контраатаки, които обаче търпяха провал при фаза финален пас.

Въпреки сериозния натиск домакините не успяха да пробият за втори път Урко Прадо. Секунди след изтичането на редовните 90 минути Неймар навлезе в наказателното поле и стреля опасно, но вратарят на гостите успя да изчисти, Меси се хвърли към отбитата топка, но бранител в „жълто” успя да избие със самоотвержен шпагат. Веднага след опасността пред вратата на АПОЕЛ, гостите отвърнаха с контраатака, която можеше да завърши с изравнителен гол, но новият вратар на каталунците Марк-Андре тер Щеген показа добър рефлекс и изби опасният удар отправен от Мандука.

Барселона заслужено се поздрави с победата в срещата, след като отборът на АПОЕЛ не показа достатъчно сериозни футболни аргументи в двубоя. В другия двубой от група F Аякс и ПСЖ завършиха при резултат 1:1.

Барселона пребори 10 от Валенсия след хеттрик на Левандовски (ВИДЕО)