Арабски принц готви рекордна оферта за Барселона

Арабски принц готви рекордна оферта за Барселона
Източник: БГНЕС

Престолонаследникът на Саудитска Арабия Мохамед бин Салман планира да предложи 10 милиарда евро за испанския футболен клуб Барселона, съобщава журналистът на El Chiringuito Франсоа Гаярдо в социалните мрежи.

Той обаче отбелязва, че членове на клуба, участващи в президентските избори, биха могли да блокират продажбата на тима. Жоан Лапорта по-рано обяви, че няма да се кандидатира за нов мандат като президент на Барселона след 2027 година.

63-годишният Лапорта е президент на Барселона от 2021-а. Преди това той заемаше поста от 2003 до 2010 година. Под негово ръководство отборът спечели шест пъти титлата в Ла Лига, три пъти Купата на Испания, четири Суперкупата на Испания, два пъти Шампионски лиги, веднъж Суперкупа на УЕФА и Световно клубно първенство на ФИФА.

В Белгия: Андерлехт загуби след продължения финала за Купата

Резерви вкараха 2 гола, за да ликува Юнион Сен Жилоа

Ал Хилал предлага €90 млн. годишна заплата на Левандовски

Договорът на нападателя с Барселона изтича това лято

Куп клубове на опашка за капитана на Реал

Федерико Валверде отново привлече вниманието на няколко европейски клуба, пише в-к АС

Лаутаро: Завършваме сезона с още един трофей

„Титлата означава толкова много“, заяви капитанът на Интер

Министърът на отбраната на Израел атакува Ямал

Ламин Ямал може да има голям проблем след празненствата за титлата

Алегри напуска Милан заради Ибрахимович

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри е решен да напусне клуба в края на сезона след разрив в отношенията си със старши съветника на борда на клуба Златан Ибрахимович, твърди италианският вестник Corriere della Sera.