Арестуваха бивш шеф на украинския футбол

Арестуваха бивш шеф на украинския футбол

Вижте подробности

Отстраненият президент на Украинската футболна асоциация (УАФ) Андрий Павелко бе арестуван за 60 дни, постанови Районният съд в Лвов. Павелко ще бъде задържан до 14 август. 

През февруари съд в Киев отстрани Павелко от длъжност до 17 март, а след това той беше лишен от правото да изпълнява длъжността си още два пъти.

 

Изданието "Футболний хаб" съобщи, че временно длъжността президент на Укранската футболна асоциация ще изпълнява вицепрезидентът Олег Протасов.

През април Павелко бе преизбран в Изпълнителния комитет на УЕФА за още 4 години.

На 22 ноември 2022 година Павелко бе арестуван с възможност да бъде освободен под гаранция за 9,9 милиона гривни (около 270 хиляди долара).

На футболния президент му бе повдигнато обвинение за разхищение на средства и "нецелево използване на средства от международни помощи, които са били предназначени за строежа на завод за изкуствена трева".

Разследването тече от 2021 година. Футболната асоциация плати парите тогава, благодарение на които Павелко излезе от затвора.

Флориан Виртц подписва с Ливърпул този четвъртък

Флориан Виртц ще се завърне от почивка в сряда и още в четвъртък най-вероятно ще пристигне в Ливърпул

Манчестър Юнайтед хареса вратаря на Аталанта за заместник на Онана

Марко Карнезеки влиза в плановете на „червените дяволи“

Алонсо към футболистите: Който не се раздава, няма да играе в Реал

"Имената нямат значение", предупреди новият наставник на гранда от Мадрид

Основен защитник се върна в строя на Ювентус

Игор Тудор взе решение Бремер да пътува със съотборниците си за Световното клубно първенство

Манчестър Юнайтед няма да се разделя със Зиркзее

Расмус Хойлунд обаче ще бъде продаден

Енцо Мареска потвърди, че Челси търси нападатели

Гитънс остава основен приоритет за Челси

Заглавията на Острова: Арсенал се отказва от Гьокереш?

Реал Мадрид отново иска ключов играч на Ливърпул

Манчестър Юнайтед преговаря за Юго Екитике

Английският Манчестър Юнайтед е започнал преговори с представители на нападателя на Айнтрахт Франкфурт Юго Екитике, като Ливърпул и Челси също са в надпреварата за подписа на футболиста.

 Гарначо май не иска да си тръгва от Ман Юнайтед

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Алехандро Гарначо е взел решение относно бъдещето си на фона на интереса от страна на Байер Леверкузен.