3. Арис приземи ПАОК в Гърция

Арис приземи ПАОК в Гърция

Тимът на Десподов сдаде първото място

Полетът на ПАОК приключи! След 9 поредни победи във всички турнири тимът на Кирил Десподов загуби градското дерби с Арис с 1:2 като гост. Мачът се игра без публика, след като през декември бе взето решение за период от два месеца трибуните на всички двубои да останат празни заради зачестилите случаи на насилие.

На стадион "Клеантис Викелидис" всички попадения паднаха след почивката, а Десподов започна като титуляр след серията от силни мачове. Резултатът бе открит със самото подновяване на играта, когато Шапи-Магомед Сюлейманов засече от въздуха центриране на Саверио по левия фланг.

"Жълто-черните" удвоиха именно чрез автора на асистенцията след близо час игра. В 59-ата минута еквадорецът получи топката на границата на наказателното поле, а последвалият му диагонален удар в далечния ъгъл не остави шанс на Доминик Котарски.

Разван Лучески, треньорът на ПАОК, извади Кирил Десподов в 68-ата минута, а на мястото му пусна в игра ветерана Андреа Живкович. Силите на досегашния лидер в шампионата стигнаха само за почетно попадение, дело на Абдул Баба, който с премерен удар без подготовка в наказателното поле върна интригата.

В класирането лидер вече е Панатинайкос на Фатих Терим, а грандът от Атина има 40 точки, с 2 повече от ПАОК.