Арнаутови: Австрия отново е отбор

Арнаутови: Австрия отново е отбор

„Харесва това, че не спряхме да нападаме“, коментира Рангник

Австрийският национален отбор по футбол отново прилича на себе си, заяви капитанът Марко Арнаутович след двете разгромни победи в последната седмица.

Първата бе спечелена с 4:0 срещу Казахстан, а в неделя участниците на европейското първенство надвиха Норвегия с 5:1.

Австрия потегли трудно в група В3 на Лигата на нациите през септември, когато направи равенство 1:1 в Словения и загуби с 1:2 в Осло.

Двете поредни срещи в Линц обаче бяха спечелени с девет вкарани и само един допуснат гол. Така австрийците са равни с Норвегия на върха в класирането с по седем точки.

"Не показахме истинското ни лице в двубоите в Словения и Норвегия. Трябваше ни малко време, но в последните мачове отново приличаме на отбор и показваме своя стил", заяви Арнаутович, цитиран от Ройтерс.

Играта на австрийците впечатли и селекционера Ралф Рангник. Той остана много доволен от защитата срещу норвежците и специално от начина, по който бе ограничен Ерлинг Холанд.

"В началото извадихме късмет с гредата на Холанд, но дори и тогава контролирахме мача. Реакцията ни на попадението на норвежците бе фантастична и ми харесва това, че не спряхме да нападаме", заяви Рангник.

Конфликт между Винисиус и фенове на Райо Валекано

Крилото на Реал Мадрид Винисиус Жуниор се скара няколко пъти с фенове на Райо Валекано по време на равенството 0:0 между между двата отбора в 12-ия кръг на Ла Лига, пише "Марка", позовавайки се на Movistar.

Повдигнаха обвинение за плюнка в Англия

Полузащитникът на Бърнли Анибал Межбри беше обвинен в неприемливо поведение от Английската футболна асоциация за предполагаемо плюене по феновете на Лийдс Юнайтед по време на домакинската победа на отбора му с 2:0 във Висшата лига през октомври.

Моуриньо излязъл скъпо на Фенербахче

Бившият треньор на Фенербахче Жозе Моуриньо е бил голям разход за спонсорите на истанбулския гранд, изчисляват медиите в южната ни съседка.

Ливърпул иска нападател на Брайтън

Ливърпул се интересува от нападателя на Брайтън Янкубу Минте, според Football Insider.

Аталанта с нов треньор

Рафаеле Паладино е новият старши треньор на италианския футболен отбор Аталанта, съобщиха от клуба. Договорът му е до края на юни 2027 г.

Шок! Гуардиола напуска Ман Сити

Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола обмисля напускането на клуба след края на сезона, съобщава The Times.

Германия иска компенсации за играчи, избрали други страни

Германската футболна федерация настоява за компенсации, когато играчите изберат да представляват други страни, след като са представяли Германия на младежко ниво.

Ван Дайк: Не трябва да гледаме класирането в момента

Защитникът на Ливърпул Върджил ван Дайк смята, че няма смисъл да се коментира класирането на английската Висша лига в момента

Меси: Мислих си, че цял живот ще играя в Барселона

В откровено интервю за испанското издание Sport, Лионел Меси сподели говори открито за кариерата и живота си след напускането на Европа