Арсенал на крака в Холандия за дуо на Аякс

Арсенал на крака в Холандия за дуо на Аякс

Арсен Венгер заделя 40 милиона евро за Ян Фертонген и Кристиан Ериксен

Според информации от Англия мениджърът на Арсенал Арсен Венгер подготвя оферта за двама играчи на Аякс за зимния трансферен прозорец. Французнът се е спрял на Ян Фертонген и Кристиян Ериксен. Това ще бъде нов опит за французина да подсили своя състав след кошмарното начало на сезона за „артилеристите”.
 
Caughtoffside.com твъдри, че двамата играчи са следени зорко от Венгер от доста време насам. Той обаче ще трябва да развърже кесията за младите надежди на холандците. От Северен Лондон са готови да извадят 40 милиона евро за двамата, като трансферът може да е двоен, за да се уредят нещата по-бързо.
 
Фертонген ще трябва да затегне още отбраната на лондончани, които продължават да допускат много голове въпреки привличането на немския защитник Пер Мертезакер от Вердер (Бремен). 24-годишнит капитан на Аякс играе в чудесен синхрон с Томас Вермаелен в националния отбор на Белгия и това дава още поводи на Венгер да желае такъв трансфер.
 
Датчанинът Кристиан Ериксен беше сред най-добрите за амстердамци през миналия сезон, когато Аякс вдигна титлата в Ередивизи. 19-годишният скандинавец играе като атакуващ полузащитник и е смятан за един от най-големите таланти на европейския футбол.
 

Двамата играчи се оценяват на около 40 милиона евро общо, а близки до Арсенал източници смятат, че тази сума е приемлива за Венгер, който отчаяно търси решение за безкрайните проблеми на тима си. 

Виктор Осимен: В Наполи:се държаха се с мен като с куче

Нападателят Виктор Осимен призна, че в бившия му клуб Наполи са се отнасяли с него „като с куче“ и затова е напуснал в посока Галатасарай, въпреки че Антонио Конте е искал да го запази в състава си.

Треньорът на Барселона обвини съдиите за загубата от Жирона

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик е категоричен, че е имало нарушение при победния гол на Жирона, но не смята да го използва като извинение за поражението на отбора с 1:2.

Нападател се връща в Челси

Нападателят Николас Джаксън ще се завърне в английския футболен клуб Челси през лятото, с което ще приключи престоят му под наем в Байерн Мюнхен, съобщава „Таймс“.

Камавинга: Трябва да демонстрираме страхотно представяне

„Най-важното е да работим добре като отбор", каза френският халф

Неприятна травма мъчи Нико Уилямс

Крилото под въпрос за мачовете на Испания

Флик: Ако трябва да виним някого, това съм аз

Треньорът на Барселона Ханзи Флик пое отговорността за загубата с 1:2 от Жирона.