Арсенал обратно на върха след като мина транзит през Челси (ВИДЕО)

"Топчиите" биха лондонския си съперник 3:1 без особени трудности

Арсенал отново усети вкуса на победата след като удари Челси с 3:1 в лондонско дерби от 34-ия кръг на Висшата лига. „Топчиите“ стигнаха до успеха у дома след два гола на Мартин Йодегор и един на Габриел Жезус, докато точен за „сините“ бе Нони Мадуеке.

По този начин Арсенал си върна първото място във временното класиране на Висшата лига с две точки повече от втория Манчестър Сити, но хората на Микел Артета имат и два мача повече от „гражданите“. Челси пък остава в долната половина на класирането с 39 точки, отреждащи 12-ата позиция за хората на Франк Лампард.

На „Емирейтс“ домакините поведоха в резултата в 18-ата минута, когато Гранит Джака подаде добре към Мартин Йодегор. Норвежецът стреля силно и след рикошет в напречната греда, топката влезе във вратата на Кепа Арисабалага.

В 25-ата минута Челси пропусна добра възможност, когато Бен Чилуел получи пространство в наказателното поле и стреля, но Арън Рамсдейл спаси прекрасно.

Точно след изтичането на половин час игра Йодегор бе на точното място в точното време за да направи добавка след подаване на Джака.

Торино постави Милан на колене (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха домакинството си с 3:1

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)