Арсенал срази Брентфорд с 2:0 у дома в двубой от 14 кръг на Висшата лига. Лидерът в Англия продължи да брани умело върха в класирането, след като ден по-рано Манчестър Сити намали разликата на 2 точки след драматично 5:4 над Фулъм като гост.
Сега "артилеристите" дадоха всичко от себе си, за да спрат представящия се фантастично от началото на кампанията Игор Тиаго, бивш нападател на Лудогорец и настоящ на Брентфорд.
Най-чистата ситуация за "пчеличките" се откри пред Кевин Шаде в средата на първата част, когато играчът на гостите бе оставен да стреля силно с глава след центриране от корнер, но Давид Рая впечатли с намеса, а след това топката срещна и гредата.
Арсенал бе повел 10 минути по-рано, когато Бен Уайт намери отлично намиращия се в добра форма Микел Мерино, а националът на Испания с глава вкара за 1:0.
Нони Мадуеке имаше шанс да удвои за домакините преди почивката, но не съумя да го стори. През втората част Марино бе намерен на чиста позиция, а последвалият му удар мина опасно близо.
Последва опасна ситуация, при която на стрелкова позиция се озова Рикардо Калафиори, чийто изстрел бе избит от Келъхър.
В добавеното време Букайо Сака все пак удари повторно по гостите, след като напредна дълбоко в половината на Брентфорд, след което стреля, стражът спаси с една ръка, но впоследствие топката все пак премина голлинията.
Така в крайна сметка тимът на Артета си осигури победата и вече има 33 точки, докато "пчеличките" са 13-и с 19 пункта.




















