Арсенал взима "новия Вийя"

Арсенал взима "новия Вийя"

Вместо нападателят на Барселона, "топчиите" са се насочили към Адриан Лопес от Атлетико

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер има желание да привлече "новия Давид Вийя", както е известен в Испания Адриан Лопес.

 

Нападателят на Атлетико Мадрид има клауза за откупване на правата в договора си на стойност 15 млн. паунда, но неговите лични условия са далеч по-приемливи от тези на футболиста на Барселона, който бе първоначалната цел на "топчиите".

 

Лопес отбеляза 19 попадения за "дюшекчиите" през миналия сезон, но през настоящата кампания остава в сянката на звездата на мадридчани Радамел Фалкао.

 

"Арсенал отправи запитване до Барселона за Давид Вийя, но мениджърът има много опасения за него. По всичко изглежда, че Адриан е човекът, към когото ще се насочат лондончани. Той е по-млада версия на Вийя и ще се впише отлично в плановете на "топчиите".", пише Sunday Mirror, позовавайки се на свои източници.

 

От Арсенал са се опитали да привлекат Вийя под наем, но каталунците предпочитат да сключат перманентен договор, като Ювентус, Ливърпул и Тотнъм следят отблизо ситуацията около нападателя.

 

След като и друга трансферна цел на Венгер Клаас-Ян Хунтелаар обмисля да поднови договора си с Шалке, френският специалист е принуден да преоцени опциите си за януарския трансферен прозорец, където лондончани са готови да похарчат близо 50 млн. паунда.

 

 

 

Арсенал ликува срещу Бърнли след “златен” корнер (ВИДЕО)

Кай Хаверц прати “артилеристите” на “финал” за титлата

Разследват Тюрам за обиден плакат срещу Милан

Провокациите, показани по време на празненствата за титлата на Интер, може да излязат скъпо на Маркюс Тюрам

Всичко е ясно: Гуардиола си тръгва от Манчестър Сити

Бенефисът за испанския специалист ще бъде срещу Астън Вила

Илия Груев с престижна награда в Англия

За мен е невероятна чест, призна халфът

Уеб признал грешката със зачетения гол на Куня

От съдийската асоциация на Англия (PGMOL) са признали, че е била допусната грешка със зачитането на гола на Матеус Куня, с който Манчестър Юнайтед поведе с 2:1 на Нотингам Форест във вчерашния двубой на "Олд Трафорд"

Рюдигер преподписва с Реал Мадрид за една година

Най-стабилният защитник на Реал Мадрид - Антонио Рюдигер, прие предложението за подновяване на договора си и следователно ще остане играч на "кралете" за още един сезон