Артета: Арсенал се вълнува, че ще играе с Реал Мадрид

Артета: Арсенал се вълнува, че ще играе с Реал Мадрид

"Това не е за сметка на мачовете във Висшата лига", каза мениджърът на "топчиите"

Мениджърът на Арсенал Микел Артета обяви, че в Арсенал се вълнуват, че ще се изправят срещу действащия шампион Реал Мадрид в четвъртфиналите на Шампионската лига следващия месец, но това не ги разсейва за двубоите от Висшата лига, където ще срещнат Челси, предаде Ройтерс. "Артилеристите" вече са отстранявали Реал Мадрид по пътя към финала си през 2006.

"Вълнуващ жребия, ще играем срещу клуба, който има най-голямата история в турнира. Радваме се, че ще играем срещу тях, но преди това имаме големи мачове във Висшата лига", каза Артета.

След три мача без победа в първенството Арсенал вече е на 15 точки зад лидера Ливърпул, като тимът от Лондон има зад гърба си и Нотингам Форест, както и Челси, срещу който се изправя в неделя.

През миналата година Арсенал победи Челси с 5:0 на стадиона си, но Артета смята, че сега съперникът е съвсем различен отбор при Енцо Мареска. "Това са два отбора, които искат да доминират в играта, да бъдат агресивни с висока преса и по начина, по който притежават топката", каза Артета. "Те имат много индивидуални качества, така че трябва да наложим нашия стил, да се опазим от силните им страни - това ще бъде ключово", каза мениджърът.

Артета каза че е "много горд" с 18-годишния Майлс Люис-Скели, който получи първата си повиквателна за Англия. "Да имаме тази ДНК и играчи от академията е много, много позитивно и се гордея с това", каза Артета.

Арсенал продължава да играе без нападател заради контузиите на Габриел Жезуш и Кай Хаверц, но Артета ще получи помощ от Габриел Мартинели, който се завръща след месец отсъствие, а Букайо Сака също е близо до възстановяване. "Имаме повече опции, той (Мерптинели) е почти готов, но не искаме да поемаме излишни рискове и да го товарим с много минути", добави треньорът.

"Сака е близо, той прогресира добре. Ще го върнем в състава, за да видим колко бързо може да прогресира", завърши Микел Артета. 

Задна ножица донесе точката за Тотнъм срещу Нюкасъл (ВИДЕО)

Кристиан Ромеро спаси “шпорите” в добавеното време с акробатичен удар

Барселона спря серията на Атлетико Мадрид с 3:1 на "Камп Ноу"(ВИДЕО)

Каталунците остават на върха в Ла Лига, Левандовски изпусна дузпа

Ювентус не се затрудни с Удинезе и продължава за Купата на Италия (ВИДЕО)

Ювентус победи с 2:0 Удинезе на "Алианц Стейдиъм" в среща от осминафиналите в турнира за Купата на Италия

Станислав Шопов с тежка контузия, аут е до края на сезона

Българският национал Станислав Шопов получи тежка контузия, която ще го извади от игра до края на сезона

Манчестър Сити победи Фулъм в луд мач с 9 гола (ВИДЕО)

“Гражданите” бяха напът да изпуснат аванс от 5:1

Айтана Бонмати се оперира и ще отсъства пет месеца

Злощастна новина за носителката на “Златната топка”

Алегри се отърва със само един мач наказание

Треньорът на Милан - Масимилиано Алегри, беше наказан за един мач и глобен с петцифрена сума от 10 000 евро след кръга в Серия А

Алонсо търси решение за слабата форма на Реал Мадрид

“Белият балет” е в серия от три мача без победа в Ла Лига

Шефът на съдиите коментира решението в края на Милан - Лацио

Шефът на съдиийството в Италия Джанлука Роки изрази мнението си относно спорната ситуация в края на мача Милан - Лацио, който завърши с победа с 1:0 за “росонерите”