Aртета: Трябва да покажем постоянство

Aртета: Трябва да покажем постоянство

Мениджърът на Арсенал иска да види по-добра игра от отбора си след успеха над Спортинг

След серията от четири мача без победа, убедителните успехи срещу Нотингам Форест и Спортинг Лисабон повдигна самочувствието на играчите на Арсенал, но те трябва да подобрят постоянството си, смята мениджърът Микел Артета, цитиран от Ройтерс.

"Добре е, победите повдигат енергията и самочувствието. Това бяха два големи успеха за нас, сега трябва да проявим постоянство, като ще играем срещу добър съперник утре", каза Артета преди лондонското дерби срещу Уест Хям.

"Трябва да повторим представянето си, за да увеличим победите. Играем всеки три дни, не е важно какво си направил вчера, а какво ще сториш в следващия мач", добави испанецът.

Подобрението в редиците на "артилеристите" съвпадна със завръщането на капитана Мартин Йодегор, който се възстанови след контузия на глезена. "Той беше изключителен от мача с Челси насам и много постоянен. Може да му се доверим, за да изведе тима на друго ниво. Огромен футболист", не спести хвалебствията към норвежкия халф треньорът.

Арсенал е не четвърто място с класирането с 22 точки, като е с равни позиции с третия Челси и изостава с точка от втория Манчестър Сити. "Гражданите" имат тежко гостуване на лидера Ливърпул, а Челси има труден мач с Астън Вила, което е възможност за Арсенал да изскочи на втора позиция при добро развитие на срещите за тима.

"Хулен (б. а. - мениджърът на Уест Хям Лопетеги) и аз сме приятели. Възхищавам се на работата му. Той е от същия район като мен от Северна Испания. Те са в подем след добрия резултат с Нюкасъл и винаги са труден съперник", каза още Артета.

Той добави, че ще бъде преценено в последния момент за участието на защитника Габриел, след като бразилецът бе сменен принудително в края на мача със Спортинг Лисабон.

Тотнъм се прицели в Тер Стеген?

“Шпорите” започват търсенето на нов вратар

Нападател на Челси аут и за Нюкасъл

Естевао е с травма

Треньорът на Барселона хвали вратар

Марк-Андре тер Щеген беше похвален от старши треньора Ханзи Флик за представянето си при завръщането си на вратата на Барселона след седем месеца отсъствие, но в същото време не може да очаква повече игрово време, пише агенция ДПА.

Защитник на Интер аут за до три месеца

Защитникът на футболния Интер Дензел Дъмфрис ще отсъства от терена между два и три месеца, след като му беше направена операция на левия глезен, съобщи „Скай Спортс Италия“.

Луис Енрике иска и Междуконтиненталната купа

Старши треньорът на Пари Сен Жермен - Луис Енрике, иска клубът да добави Междуконтиненталната купа на ФИФА към вече спечелените титли от Шампионската лига и Суперкупата на УЕФА.

18-годишен защитник със 100 мача за Барселона

Защитникът на Барселона Пау Кубарси изигра своя мач №100 за Барселона само на 18-годишна възраст, отбеляза вестник "Мундо Депортиво".

Хименес оперира глезен

Нападателят на Милан Сантяго Хименес ще се подложи на операция на десния си глезен, съобщи "Гадзета дело спорт".

Чикаго Файър с интерес към Роберт Левандовски

Сезонът в Мейджър Лийг Сокър вече приключи, като сега отборите са се ориентирали към селекцията си, а бившият тим на Христо Стоичков Чикаго Файър има интерес към голмайстора на Барселона Роберт Левандовски, твърди BBC Sport.

Бивш на ЦСКА стигна до трета белгийска дивизия

Бившият футболист на ЦСКА Брадли де Нойер се свлече до трета дивизия на Белгия едва година и половина, след като носи за последно червената фланелка.