Астана обърна Лудогорец (ВИДЕО)

Дебютен гол на Сонко Сундберг за шампионите

Лудогорец загуби с 1:2 гостуването си на Астана в първата среща между двата отбора от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Разградчани откриха резултата, но домакините успяха да стигнат до пълен обрат. Реваншът на "Хювефарм Арена" е на 17 август от 21,00 часа.

Още във втората минута Лудогорец бе близо до това да инкасира гол, но късметът покри разградчани и Вороговский стреля в напречната греда.

В 10-ата минута Бърнард Текпетей опита да намери с дълъг пас Кирил Десподов, но капитанът на Лудогорец нямаше как да стигне топката и тя излезе в тъч.

Шест минути след това Аимбетов излезе на добра позиция и стреля, но Серджио Падт се отличи с добра намеса с крак, за да запази мрежата си "суха". В 34-ата минута на двубоя Лудогорец поведе в резултата. Кирил Десподов центрира от свободен удар, а новото попълнение на "орлите" Ноа Сонко Сундберг даде аванс на тима след удар с глава - 0:1.

Домакините бързо успяха да се върнат в мача, и то по идентичен начин. След центриране от свободен удар централният бранител Жарко Томашевич с глава прати топката във вратата на Падт за 1:1.

Астана започна и второто полувреме по-активно. В 52-ата минута Урега се впусна в атака и опита да подаде на Аимбетов, но защитник на Лудогорец успя да изчисти в корнер.

След изпълнението на ъгловия удар защитата на Лудогорец не справи по най-добрия начин и домакините продължиха да владеят в половината на орлите, което доведе до центрирането на Ховнанисян към Марочкин, който вкара третия гол с глава в двубоя - 2:1.

В 60-ата минута Астана бе близо до втори гол, но Дарбо направи оромен пропуск от близка дистанция. Десет минути след това и Лудогорец можеше да отбележи, но Йосип Чондрич се намеси по впечатляващ начин при изстрела с глава на Руан Секо.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АСТАНА: 93. Йосип Чондрич, 15. Абзал Бейсебеков (к), 6. Ян Вороговский, 7. Макс Ебонг, 13. Камо Ховнанисян, 17. Абат Аимбетов, 22. Александр Марочкин, 23. Фабиан Урега, 33. Зарко Томашевич, 44. Степан Лончар, 88. Дембо Дарбое;

Треньор: Григорий Бабаян;

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 44. Хейстер, 26. Сундберг, 24. Вердон, 16. Фон Витри, 6. Пьотровски, 8. Клод Гонсалвеш, 22. Русо, 11. Десподов (к), 37. Текпетей, 99. Руан Секо;

Треньор: Ивайло Петев.