Аталанта би и Торино и вече е на върха в Серия А (ВИДЕО)

Аталанта би и Торино и вече е на върха в Серия А (ВИДЕО)

"Ла Деа" с 3:1 срещу "Ел Торо"

Аталанта победи Торино с 3:1 в мач от 4-ия кръг на Серия А и по този начин се изкачи на първото място във временното класиране в Италия с 10 точки, колкото има Рома. В герой за „Богинята“ се превърна Теун Коопмайнерс, който направи хеттрик, като два от головете бяха от дузпи. Точен за „биковете“, които остават на 9-о място със 7 точки, бе Никола Влашич.  

Домакините започнаха по-силно мача и до изтичанетона половин час игра Теун Копмайнерс и Дуван Сапата се отчетоха с по един пропуск, като и в двата случая стражът на торинци Ваня Милинкович-Савич спаси перфектно.

 

В четвъртата минута на добавеното време на първата част Ола Ейна фаулира Брандън Сопи в наказателното поле и бе отсъдена дузпа за Аталанта, която Коопмайнерс превърна в гол.

Три минути след началото на втората част нидерландецът вкара втори гол, след като получи топката от Сопи и с удар отдалеч не остави шанс на милинкович-Савич – 2:0.

В 66-ата минута удар на Мартен де Роон след центриране от корнер срещна гредата.

Девет минути по-късно Торино също нацели гредата, като това стори Пиетро Пелегри отблизо, пращайки топката в напречната греда.

В 77-ата минута Никола Влашич върна „биковете“ в мача, след като се разписа със силен удар от наказателното поле.

Шест минути преди края на редовното време Аталанта получи нова дузпа, като тя бе отсъдена за нарушение на Валентино Лазаро срещу Адемола Луукман. Така в 84-ата минута Коопмайнерс оформи своя хеттрик и подпечата успеха на Аталанта.

Бивш треньор на Реал (Мадрид) може да поеме националния отбор на Катар

Хулен Лопетеги е фаворит за поста

Филип Лам си спомни за мачовете срещу Меси и Кристиано

"Подготовката за Роналдо изискваше също толкова много работа, но от различна специфика"

Вече е сигурно: Влахович се разделя с Ювентус през лятото

Нападателят не успя да се разбере с клуба за нов договор

В Испания: Родриго напуска Реал при треньорска рокада

Винисиус и Килиан Мбапе са водещите нападатели на "белите" в момента

Кирил Десподов поднови тренировки

Българският национал направи днес първа тренировка на терен след почти месец

Четирима напускат Волфсбург в края на сезона

Бившият германски национал Кевин Беренс ще напусне тима на Волфсбург в края на сезона, съобщиха от клуба от Бундеслигата.

Ние сме просто група приятели, но можем да отстраним Тотнъм, смятат от Бодьо/Глимт

Вижте какво още заяви спортният директор Хавард Сакариасен

Халф на Арсенал се закани на ПСЖ

Микел Мерино е убеден, че отборът му ще спечели реванша

Гръцкият собственик на Нотингам Форест се оттегли

Заради конфликт на интереси с Олимпиакос и Шампионската лига