Аталанта взе решение да откупи правата на Де Кетеларе

Аталанта взе решение да откупи правата на Де Кетеларе

Белгиецът играе под наем при бергамаските

Изпълнителният директор на Аталанта Джанлука Перкаси заяви, че клубът ще се възползва от правото си и ще активира откупната клауза на халфа Шарл де Кетеларе.

"Ние сме много доволни от Шарл и ще продължим съвместното си сътрудничество", заяви Перкаси пред Гадзета дело Спорт.

Аталанта взе 23-годишния Де Кетеларе през миналата лято под наем от Милан срещу сумата от само 3 милиона евро, като в договора бе записана и възможна клауза за откупуване. Белгиецът прави много силен сезон с екипа на "бергамаските", които тази седмица триумфираха с трофея в Лига Европа, а освен това достигнаха и до финала в турнира за Купата на Италия, който загубиха от Ювентус.

Самият Де Кетеларе има 14 гола и 9 асистенции в общо 48 мача във всички турнири.

Ливърпул ще изплати оставащите заплати на Диого Жота към семейството му

Смъртта на Диого Жота и брат му Андре Силва шокира целия футболен свят, а бившият му клуб Ливърпул е готов да направи малък жест към семейството на фона на трагедията.

Алонсо още не е решил дали да пусне Мбапе срещу Борусия Дортмунд

Наставникът на Реал Мадрид – Шаби Алонсо, обяви, че все още не е решил дали Килиан Мбапе ще започне като титуляр в четвъртфинала от Световното клубно първенство срещу Борусия Дортмунд

Ето защо е пропаднал трансферът на Нико Уилямс в Барселона

Трансферът на крилото на Атлетик Билбао Нико Уилямс в Барселона се е провалил, защото испанският национал е поискал да включи в договора си клауза, позволяваща му да напусне, ако клубът не успее да го регистрира

ОФИЦИАЛНО: Ювентус представи новия си голаджия

Ювентус се подсили с доказан голмайстор - канадската звезда Джонатан Дейвид официално подписа договор с „бианконерите“

Петима искат да напуснат Манчестър Юнайтед, Куня взе №10 от Рашфорд

Манчестър Юнайтед започва подготовка за новия сезон в понеделник

Араухо започна тренировки преди всички останали в Барселона

Защитникът вече е започнал предсезонна подготовка

УЕФА глоби Челси с 20 милиона, а Барселона – с 15

Сериозни санкции за нарушаване на финансовия феърплей

Ендрик бистри бъдещето си в Реал Мадрид

Нападателят е разговарял с генералния мениджър

Салах: Невероятно трудно е да приема, че Жота няма да се върне

В четвъртък 28-годишният Жота и брат му Андре Силва загинаха в автомобилна катастрофа