Атлетик (Билбао) доближи Европа след разгром

Атлетик (Билбао) доближи Европа след разгром

Вижте подробности

Атлетик Билбао разгроми Кадис с 4:1 на „Сан Мамес“ в среща от 20-ия кръг на Ла Лига. По този начин баските се изкачват до седмото място във временното класиране с актив от 29 точки, докато андалусийци са остават в зоната на изпадащите, на 18-а позиция с 19.

Двубоят започна по мечтан начин за баските „лъвове“ и след едва 10 минути игра момчетата на Ернесто Валверде излязоха напред в резултата. Удар на Оян Сансет се отклони коварно, заблуди Херемиас Ледесма и влетя в мрежата му.

Само десет минути след това Атлетик си върна аванса. Раул Гарсия намери Оян Сансет, той стреля от близка дистанция в долния десен ъгъл и с второто си попадение в мача изведе своя тим напред в резултата.

В 44-ата минута Атлетик сложи край на интригата в двубоя. Икер Муниаин центрира от свободен удар, намери Йерар Алварес, който се освободи от пазача си и с глава от точката за дузпата реализира за 3:1.

В 57-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Юри Берчиче не прецени добре намесата си и получи втори жълт и респективно червен картон.

Това не попречи на Атлетик да намери мрежата на Кадис за четвърти път. Нико Уилиямс проби мощно по крилото при светкавична контраатака, пусна към Оян Сансет, а той хладнокръвно реализира своя хеттрик и оформи крайното 4:1.

Халф на ПСЖ: Тотнъм е труден противник, но не се предадохме

Полузащитникът на Пари Сен Жермен Витиня, който реализира хеттрик при победата с 5:3 над Тотнъм в Париж в двубой от основната фаза на Шампионската лига, заяви след мача, че тимът е демонстрирал характер.

Треньорът на Интер хвали отбора си след загубата от Атлетико М

Треньорът на Интер Милано Кристиан Киву похвали водения от него отбор, който загуби с 1:2 гостуването си на Атлетико Мадрид в мач от Шампионската лига. Гол на Хосе Хименес в допълнителното време лиши "нерадзурите" от точка в този двубой. 

Крило на Арсенал: Перфектна вечер

Крилото на Арсенал Нони Мадуеке заяви, че първият му гол за клуба е кулминацията на една перфектна вечер, след като помогна на "артилеристите" да победят с 3:1 Байерн Мюнхен в Шампионската лига.

Луис Енрике: В Шампионската лига няма лесни мачове

Испанският специалист Луис Енрике повтори, че няма лесни мачове в Шампионската лига, след като неговият отбор от Пари Сен Жермен на два пъти изоставаше в резултата, но в крайна сметка победи Тотнъм с 5:3.

Мбапе: Всеки има роля, моята е да вкарвам

Килиан Мбапе отново напомни защо е сред най-добрите футболисти в света.

Стивън Джерард: Арне Слот трябва да намери начин да спре спада в играта на отбора

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот трябва да намери начин да спре спада в представянето на отбора, въпреки нарастващото напрежение върху него, заяви бившият капитан на "червените" Стивън Джерард, след като клубът от Мърсисайд загуби тежко с 1:4 у дома от ПСВ Айндховен в двубой от основната фаза в Шампионската лига.

Диего Симеоне: Победата е резултат от колективното усилие на отбора

Малко отбори изпитват толкова трудности и драма в Шампионската лига, колкото Атлетико Мадрид и треньорът Диего Симеоне.

Шаби Алонсо доволен след първа победа от три мача на Реал Мадрид

Реал (Мадрид) спечели с 4:3 при гостуването си в петия кръг на гръцкия Олимпиакос, а треньорът им Шаби Алонсо беше попитан дали победата може да се окаже повратна точка предвид неубедителните мачове до момента.

Хари Кейн призна, че Байерн Мюнхен трябва да си направи правилните изводи

Звездата на Байерн Мюнхен и английския национален отбор Хари Кейн имаше тежка вечер в двубоя срещу Арсенал от основната фаза в Шампионската лига.