Атлетико е с единия крак на 1/8-финал след като надви Лацио в Рим (видео)

Атлетико е с единия крак на 1/8-финал след като надви Лацио в Рим (видео)

Мадридчани надделяха с 3:1 над "римските орли" на техния "Олимпико"

Отборът на Атлетико (Мадрид) победи с 3:1 като гост тима на Лацио в мач от програмата на 1/16-финалите от надпреварата Лига Европа. Гостите от иберийския полуостров показаха по-разнообразна игра и повече хъс за победата и заслужено надделяха над класния си съперник от Рим с головена Фалкао (2) и Адриан. 

 

Двубоят започна с необичайно пасивна игра за домакините и повече атаки от страна на Атлетико. Лацио започна да поглежда към противниковата врата чак след 10-та минута като най-активни бяха Мирослав Клозе и Ернанес.

 

В 17-та минута плеймейкърът на мадридчани Диего изпробва точния си пас към Фалкао, който бе на върха на атаката, но бранителите в небесно синьо бяха концентрирани и се справиха. Само две минути по-късно "орлите" поведоха чрез Мирослав Клозе. Родениято голмайстор притича, за да довкара отбитата от вратаря на гостите Куртоа топка след силен удар от около цели 30 метра на Кандрева.

Само шест минути по-късно обаче Адриан изравни след чудесно взаимодействие с Фалкао. Добрите изяви на футболистите на Атлетико продължиха и в 37-та минута те бяха възнаградени. Тогава Диего разгърна потенциала си показвайки, чудесен поглед върху играта и подавайки към Радамел Фалкао, който не сгреши от добра позиция - 2:1 за "дюшекчиите".

В 51-та минута Ернанес успя да се справи с противодействията на трима бранители на гостите и стреля силно от средна дистанция, но Куртоа реагира добре и спаси. Четири минути по-късно се наложи на домакините да чистят топката в опасна близост до своята врата.

 

В 63-та минута мадридчани отбелязаха трети гол и почти обезмислиха реванша. Адриан Лопес влезе в ролята на асистент на Фалкао, който вкара втория си гол за днес. До края на срещата домакините от Рим показаха огромно желание да стигнат до гол, но усилията им не се възнаградиха. 

 

Реваншът в столицата на Испания е на 23 февруари. 

Моментът за Неймар като титуляр настъпи?

Анчелоти сам заяви новината в очакване на 1/8-финала срещу Норвегия

Онана остава в Трабзонспор

Андре Онана отново ще играе в Трабзонспор, съобщават от турския клуб в петък.

ОФИЦИАЛНО: Наполи обяви Масимилиано Алегри

Масимилиано Алегри е новият треньор на Наполи, обявиха официално от клуба

Днес се навършва една година от трагедията с Диого Жота и Андре Силва

Днес, 3-и юли, се навършва една година от катастрофата, отнела живота на Диого Жота и брат му Андре Силва

Реал Мадрид официално отрече, че ще взима Енцо Фернандес

От Реал Мадрид публикуваха официално изявление, отричащо всякакви контакти с халфа на Челси Енцо Фернандес

Раздялата на Милан с Леао още не е коментирана в клуба

Директорите на италианския Милан са се срещнали с представителите на Рафаел Леао и са изложили план за потенциална раздяла с португалеца за сума в рамките на 60-70 милиона евро, като това би могло да бъде и под формата на наем със задължение за закупуване на футболиста от Тотнъм или Манчестър Юнайтед, съобщава Sky Sport Italia