Автогол и дузпа класираха Ман Юнайтед (ВИДЕО)

"Червените дяволи" надвиха Евертън с 3:1 за ФА Къп

Манчестър Юнайтед надви с 3:1 Евертън в сблъсъка им от 3-ия кръг на ФА Къп. "Червените дяволи" стигнаха до успеха благодарение на автогол малко след почивката и дузпа в 97-та минута.

Двубоят на „Олд Трафорд” започна във вихрено от страна на домакините, които поведоха в резултата още в 4-ата минута. Антъни реализира във вратата на „карамелите” при една от първите възможности в срещата, а асистенцията за гола бе на Маркъс Рашфорд.

В 13-ата минута тимът на Евертън бе много близо до това да изравни резултата, но късметът обърна гръб на гостите. Демарай Грей получи пред наказателното поле на Юнайтед, нагласи топката на десния си крак и стреля мощно към вратата. Топката рикошира в десния страничен стълб, а след това и в тялото на Де Хеа, за да излезе в ъглов удар.

Статуквото в мача обаче бе възстановено само минута по-късно след кошмарна грешка на Давид Де Хеа. След разиграването от ъгловия удар и последвалата атака, Маупей получи отдясно в наказателното поле, напредна и почти от самата аутлиния успя да отправи топката към вратата. Де Хеа действа доста колебливо, като позволи топката да мине през краката му, а веднага след това Конър Коуди я прати в мрежата от непосредствена близост.

Отговорът на Юнайтед дойде със страхотна контраатака, в чиято основа бе Маркъс Рашфорд. Той изведе Марсиал в наказателното поле, който стреля много силно, но Пикфорд изби в ъглов удар. Малко след 30-ата минута в срещата, Антъни имаше нова възможност да обстрелва вратата на Евертън, Ериксен отлично намери своя съотборник, който бе оставен непокрит в пеналта, но ударът му фронтално срещу вратата бе блокиран от защитник в синьо.

Маркъс Рашфорд също бе много близо до гола. След близо 40-метров рейд английският национал реши да стреля от дистанция, топката трупна коварно пред Рашфорд, но все пак вратарят успя да реагира и да избие в нов ъглов удар.

Следващата отлична възможност в мача се откри пред Кристиан Ериксен. След грешка при изнасянето на топката от страна на гостите, коженото кълбо попадна в датския национал, който пое и стреля много технично с левия крак от границата на наказателното поле. Топката профуча на сантиметри над напречната греда.

Въпреки натиска на „червените дяволи” в края на първата част, до нов гол преди почивката не се стигна.

Втората част започна по кошмарен начин за гостите от Ливърпул. Само минути след подновяването на играта след почивката, наставникът на гостите Франк Лампард трябваше да направи принудителна смяна в състава си, след като Алекс Айоби получи тежка контузия в глезена и не успя да продължи срещата.

Веднага след неговата смяна, Евертън инкасира втори гол в срещата. Конър Коуди отново се разписа, но за негово нещастие този път в грешната врата. След поредния пробив на Маркъс Рашфорд отляво, топката бе центрирана остро във вратарското поле, където Коуди не реагира по най-добрия начин и в опита си да изчисти, прати топката в собствената си мрежа.

В 63-ата минута Евертън бе много близо до това отново да изравни резултата в срещата. Шеймъс Коулман стреля от малък ъгъл, този път Де Хеа успя да подложи крак и да избие. Топката попадна в Миколенко, който без забавяне пробва удар, но не намери добре топката, която бе спряна от бранител на домакините.

Веднага след това Бруно Фернандеш от дистанция, но със сетни усилия Пикфорд изби над вратата. В 75-ата минута отборът на Евертън успя да реализира след прекрасна контраатака и отлична игра на Демарай Грей. Попадението обаче бе отменено заради много тънка ситуация за засада, която бе прегледана с помощта на ВАР.

В самия край Рашфорд реализира дузпа за крайното 3:1 след като Гаранчо изработи наказателния удар.

Торино постави Милан на колене (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха домакинството си с 3:1

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)