Айнтрахт и Фрайбург врътнаха 0:0 помежду си (ВИДЕО)

Айнтрахт и Фрайбург врътнаха 0:0 помежду си (ВИДЕО)

Двата тима не излъчиха победител в скучен мач

Айнтрахт (Франкфурт) и Фрайбург завършиха 0:0 в мач от 5-тия кръг на Бундеслигата. И двата тима имаха някои положения, но така и не успяха да реализират, а за “франките” това бе четвърто поредно равенство в първенството.

Още в 4-ата минута Рицу Доан от гостите имаше добра възможност да открие резултата, но ударът му с глава бе избит от Кевин Трап в корнер. Седем минути по-късно пък Чаиби Фарес от Айнтрахт стреля опасно, но стражът на Фрайбург Ноа Атуболу също се намеси с вещина. В 31-вата минута Елис Скири също пробва удар, но вратарят на гостите отново спаси.

Второто полувреме започна с нова добра ситуация за “франките”, когато Омар Мармуш се озова в удобна позиция и стреля, но Атуболу спаси сигурен гол. Фрайбург пък отговори след осем минути, когато Винченцо Грифо засече добро центриране и стреля от непосредствена близост, но Кевин Трап успя да спаси. В 60-ата минута Мармуш имаше нова добра възможност, но шутът му бе неточен.

До края на срещата Айнтрахт продължи да атакува, като опасни удари на Начо Фери и Лукас Мело бяха блокирани. Домакините обаче така и не успяха да преодолеят добрата защита на Фрайбург, a четири минути преди края на редовното време двата отбора се сдърпаха, заради което главният съдия Феликс Цвайер раздаде няколко жълти картона. В самия край на срещата резервата Чуквубуике Адаму се разписа за гостите, но попадението бе отменено заради засада.

Така Айнтрахт с поредното си равенство заема 8-о място в класирането с 7 точки, а непосредствено след него със същия актив остава и Фрайбург, който поне прекъсна серията си от две поредни поражения.

Милан предлага Рафаел Леао в сделка за Араухо

Милан е готов да направи опит да привлече уругвайския защитник на Барселона Роналд Араухо

Реал Мадрид задържа Браим Диас с нов договор

Реал Мадрид е постигнал споразумение с мароканския национал Браим Диас за нов дългосрочен договор

Шерки: Мога да спечеля „Златната топка“ в Манчестър Сити

Раян Шерки заяви, че е избрал да подпише с Манчестър Сити, тъй като вярва, че може да спечели "Златната топка"

Уатару Ендо се обясни в любов на Ливърпул

Ливърпул е невероятен клуб със специални фенове, заяви халфът

Джеко се завръща в Серия А

Ръководството на Фиорентина е изпреварило конкуренцията на друг италиански тим - Болоня, за да постигне устна договорка с бившата звезда на Интер и Рома Един Джеко

Българка ръководи мача на откриването на Евро 2025 за девойки

Кристина Георгиева получи престижния наряд от УЕФА

Флориан Виртц подписва с Ливърпул този четвъртък

Флориан Виртц ще се завърне от почивка в сряда и още в четвъртък най-вероятно ще пристигне в Ливърпул

Манчестър Юнайтед хареса вратаря на Аталанта за заместник на Онана

Марко Карнезеки влиза в плановете на „червените дяволи“

Алонсо към футболистите: Който не се раздава, няма да играе в Реал

"Имената нямат значение", предупреди новият наставник на гранда от Мадрид