Бака и Донарума герои за Милан в лудница на Сан Сиро (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бака и Донарума герои за Милан в лудница на Сан Сиро (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уникални емоции в първия мач в тазгодишната Серия А на Сан Сиро

 Карлос Бака, който беше много близо до трансфер от Милан, но все пак остана притежание на „росонерите“, беше един от героите в първата среща на „червено-черните“ за новия сезон. На Сан Сиро, те победиха с 3:2 Торино, при завръщането на Синиша Михайлович в Милано.

Другият футболист на "росонерите", който е виновник за триумфа, е Донарума, след като спаси дузпа в последните секунди на продължението. 

По-голямата част от първото полувреме беше равностойно, като и двата отбора показаха много добра скорост при атаките си. Мбайе Нианг беше най-близо до гола за Милан, но веднъж Падели спаси удара му, а след това топката прелетя покрай вратата след мощен шут.

В 38-та минута именно френският нападател намери с хубав диагонален пас Иняцио Абате, който на скорост центрира остро в наказателното поле. Там Бака беше непокрит и от близо прати топката в мрежата.

Три минути след почивката, обаче, Торино върнаха равенството на таблото. Точен бе Белоти с глава. Само две минути по-късно, Нианг центрира топката, защитата на Торино сгреши фатално, оставяйки кълбото за Бака, който не пропусна сам срещу вратаря.


Емоциите, обаче, тепърва предстояха. В 62-та минута Оби събори Бонавентура в наказателното поле и Антонио Дамато посочи бялата точка. От нея отново точен бе колумбийската звезда на Милан.

Точно, когато „росонерите“ вече бяха сигурни, че ще вземат победата, в първата минута на добавеното време, Басели намали резултата след хубав пробив.

Секунди преди края на добавеното време, Габриел Палета и Белоти влязоха в битка в наказателното поле на Милан и Дамато отсъди дузпа. Защитникът на „росонерите“ показа своята фланелка, която беше разкъсана от нападателя на Торо, но реферът не промени решението си.

Именно Белоти застана зад топката, стреля в долния ляв ъгъл на вратата, но Джанлуиджи Донарума спаси шута и трите точки за Милан.

Така Синиша Михайлович не успя да вземе реванш за уволнението си от Милан през пролетта и започна сезона със загуба, а Милан постигнаха втора поредна победа като домакин на старта в Серия А. 

В Манчестър Сити са сигурни, че Гуардиола си тръгва

Въпреки, че Пеп отрече раздяла след финала за Фа Къп

Барселона разби Бетис при сбогуването на Левандовски с "Камп Ноу"(ВИДЕО)

Барселона победи Бетис с 3:1 в среща от предпоследния 37-и кръг на Ла Лига, която се изигра на стадион „Ноу Камп“

ОБЗОР: Лига 1 приключи, всички евроквоти и изпадащи станаха ясни (ВИДЕО)

Един от деветте мача беше прекратен

ИЗВЪНРЕДНО: Мач в Лига 1 беше прекратен и няма да се доиграе! (ВИДЕО)

Последният 34-и кръг на Лига 1 се очакваше да донесе сериозна драма, тъй като битката както в дъното на класирането, така и около челните позиции беше изключително оспорвана

Гасперини: Близо сме до целта

Наставникът на Рома Джан Пиеро Гасперини изрази задоволството си след успеха с 2:0 над Лацио в дербито

Винисиус спаси Реал Мадрид от нов резил срещу закъсалия Севиля (ВИДЕО)

Реал Мадрид постигна трудна победа с 1:0 като гост на Севиля в двубой от 37-ия кръг на испанската Ла Лига