Барса разнищи Хетафе и показа много различно лице от обичайното (ВИДЕО)

Каталунците вкараха цели 4 гола на противника

Барселона победи Хетафе с 4:0 в мач от 26-ия кръг в Ла Лига и вече е на второ място в класирането, но и с мач повече от Жирона. Днешните гости пък остават на 10-ата позиция.

Каталунците изиграха много силен мач и създадоха доста положения пред противниковата врата. Резултатът откри Рафиня в 20-ата минута. След почивката Жоао Феликс (53), Френки де Йонг (61) и Фермин Лопес (91) формиха крайния резултат.

Още в първата минута Френки де Йонг хвърли дълъг пас към Жоао Кансело. Португалецът опита типично за него подаване с външен фалц към Левандовски, но Алварес изчисти.

Седем минути по-късно Илкай Гюндоган центрира от ъглов удар. РАфиня се освободи и опита ефектно изпълнение с пета от въздуха, но не намери целта.

Гостите опитаха нео по интересно в офанзивен план чак в 18-ата минута. Луис Мила пробва удар от границата на наказателното поле, ала Жул Кунде сложи тялото си на пътя на топката.

Две минути по-късно Кунде изведе Рафиня с блестящ дълъг пас зад гърба на защитата. Бразилецът надбяга Джене и с левия крак матира Хосе Сориа - 1:0.

Десет минути преди почивката каталунците създадоха още едно чисто положение. Отново дълъг пас, този път от Рафиня, изненада противниковата защита. На стрелкова позиция се озова Жоао Феликс, който обаче шутира право във вратаря.

Малко след това Роберт Левандовски изведе с уникален пас Рафиня сам срещу стража на гостите. Крилото този път заложи на удар с по-неудобния си десен крак и топката излетя високо над вратата.

В последната минута на първото полувреме пак Рафиня избяга зад защитата. Този път той реши да подава към Жоао Феликс на празна врата, но пресили подаването и "блаугранас" пропиляха още една златна възможност.

Веднага след почивката Луис Мила опита удар от много далечна дистанция. Ударът на халфа беше много силен, но леко докосване от Тер Стеген отклони топката в гредата.

В 53-ата минута резултатът бе удвоен. Играещият като полузащитник Андреас Кристенсен се включи по чудесен начин в атаката. Последва успореден пас, който Жоао Феликс бе задължен да конвертира в гол, а поругалецът не сгреши - 2:0.

Последва и гол от Роберт Левандовски, но той бе отменен поради засада.

След час игра все пак бе вкаран трети гол във вратата на Хетафе. Гюндоган, Рафиня и Френки де Йонг развиха страхотна атака, а последният прати топката в мрежата.

Пет минути преди края на редовното време Де Йонг подаде към втора греда, където Витор Роке беше напът да реализира, но в последния момент защитник се намеси.

В добавеното време Фермин Лопес оформи крайното 4:0.